Через негоду у Херсонській області згнив урожай: чи здорожчають фрукти та овочі

Через негоду у Херсонській області згнив урожай: чи здорожчають фрукти та овочі

Зливи перетворили поля на болота.

У Херсонській області фермери підраховують збитки, завдані стихією. Зливи перетворили поля на болота, а урожай починає гнити ще до того, як його встигнуть зібрати.

Такі погодні умови позначаються на цінах на фрукти та овочі, повідомляє "Дім".

Сильні дощі з градом стали справжнім випробуванням для херсонських фермерів.

Тонни овочів згнили на полях після дощів, кажуть фермери.

Фермер Федір Година вирощує картоплю і продає на найбільшому оптовому ринку в області. Нарікає, що в цьому сезоні навряд чи вдасться вийти в нуль.

"Багато дощів, через вологу гниє картопля, пропадає. 10% викидаєш, тому що вона гнила", - сказав фермер Сергій Серенченко.

Область залишилася без абрикосів. Град побив урожай винограду, черешні та яблук.

Через зливи аграрії не можуть прибрати з полів урожай зернових.

Для паніки приводу немає, кажуть в Херсонській обласній державній адміністрації. Розраховують зібрати зернових і бобових не менш ніж в минулому році. Для тих підприємств, які зазнають збитків через негоду, розробили алгоритм оформлення форс-мажорних обставин.

"Що вони дають? В першу чергу, можна буде розраховувати, що будуть пролонговані і можна уникнути штрафних санкцій, пені перед постачальниками продукції, якщо є такі зобов'язання у аграрного підприємства. По-друге, в робочому порядку можна вирішити питання, що стосується або пролонгації, або по реструктуризації боргу, або за податковими зобов'язаннями. По-третє, відпрацювати питання за отриманими кредитами", - повідомила в. о. директора Департаменту розвитку сільського господарства Херсонської ОДА Маргарита Степанова.

У Херсонській області вже випала річна норма опадів, кажуть синоптики.

"Прогнозуємо з 14 по 21 липня суху і жарку погоду. Тому я звертаюся до аграріїв, що саме в цей період бажано встигнути зібрати врожай, так як після 21 липня очікуються зміни погодних умов і, ймовірно, знову активний наступ циклону, який може принести і град, і опади у вигляді дощу", - сказав керівник Херсонського обласного центру гідрометеорології Юрій Кирияк.

Овочі і фрукти в цьому сезоні на місцевих ринках, говорять покупці, продають вдвічі дорожче, ніж зазвичай.

Раніше повідомлялось, що протягом червня суттєво підвищилися ціни на продукти. Найбільше здорожчали цукор та олія. У відомстві зазначили, що в червні зафіксували стрибок цін на хліб, яйця та м'ясо. Водночас, за даними аналітиків, овочі та фрукти подешевшали майже на 10%.

Повʼязані теми:

Наступна публікація