Через нестачу робочих рук Україна повинна буде залучати гастарбайтерів

Дата публікації
Перегляди
2213
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Через нестачу робочих рук Україна повинна буде залучати гастарбайтерів

Ілюстрація / Фото: Flickr Photo Sharing

За 20 років незалежності Україна втратила близько 5 млн осіб через демографічну кризу. Втрати робочої сили в Україні пов'язані також з потоком трудової міграції з України.

Міжнародна організація міграції (МОМ) прогнозує необхідність України в залученні іноземних трудових мігрантів у разі подальшого демографічного спаду. Про це на міжнародній конференції "Майбутнє міграції в Україні" сказав голова представництва МОМ в Україні Манфред Профазі.

"Якщо демографічний спад в Україні триватиме, можливо, незабаром Україні доведеться думати про те, як залучити потім мігрантів, щоб заповнити втрати робочої сили", - вважає він.

Профазі зазначив, що за 20 років незалежності Україна втратила близько 5 млн осіб через демографічну кризу.

Крім того, за його словами, втрати робочої сили в Україні пов'язані також з потоком трудової міграції з України.

Він нагадав, що, відповідно до даних Світового банку, обсяг грошових переказів мігрантів в Україну в 2010 році становив 5,2 млрд доларів, що фактично дорівнює обсягу прямих іноземних інвестицій в 2010 році, що становив 5,5 млрд доларів.

Профазі зазначив, що без стимулюючого впливу грошових переказів мігрантів українська економіка втратила б близько 7% свого потенціалу.

"Дивно, що ніхто не звертає уваги на ці потоки переказів і на те, як вони можуть покращити ситуацію в Україні", - сказав він.

Голова представництва МОМ в Україні зазначив, що організація задоволена співробітництвом з чинним українським урядом, зокрема з Мінсоцполітики, і сподівається на активізацію цього співробітництва надалі.

Чисельність населення в Україні на 1 серпня 2011 року становила 45 670 тис. осіб. В 2010 році чисельність населення України скоротилася на 0,4%, або на 184,4 тис. осіб порівняно з початком року.

За даними Всеукраїнського перепису населення, проведеного в грудні 2001 року, чисельність населення становила 48 415,5 тис. осіб.

Читайте також:

Дослідження: чоловіки в Україні стають рідкістю

Охочих переїхати в Україну вдвічі більше, ніж емігрантів

Україна перетвориться на пустелю, яку заселять африканці та азіати

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2213
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація