Через пандемію: Марченко пояснив, чому постанову про підвищення мінімалки для вчителів перенесли ще на рік

Дата публікації
Перегляди
1319
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Через пандемію: Марченко пояснив, чому постанову про підвищення мінімалки для вчителів перенесли ще на рік

Фото: УНІАН

Наразі більше коштів потрібно виділити для медиків.

Україна не може собі дозволити підвищити мінімальну заробітну плату освітян до трьох прожиткових мінімумів мінімального окладу. Відповідну постанову відклали ще на один рік через пандемію коронавірусу. 

Про це сказав міністр фінансів Сергій Марченко 26 листопада в прямому ефірі шоу "Право на владу" на каналі "1+1".

"Дійсно іноді приймаються рішення, які не забезпечені доходами. Заробітні плати вчителів підвищувалися останні роки досить серйозними темпами. Так, дійсно, є постанова, яка передбачає їх підвищення в рази, ще вище. Але ми не можемо собі цього дозволити, особливо в період пандемії, особливо в період, коли нам потрібно підтримати одночасно пенсіонерів, медиків, освітян. В нас кошти бюджеті мають бути для цього", - сказав Марченко і додав, що наразі потрібно пустити більший кошт на медиків.

Ведуча Наталія Мосейчук запитала: "Ви боїтеся сказати педагогам, коли їм буде це підвищення?". На що міністр відповів: "Я людина віповідальна, тому обіцяти треба, коли ти це можеш виконати. Якщо буде змога, я думаю держава забезпечить ці виплати, і збільшення освітян заробітних плат передбачається на рівні 30% (2021 року - ред.)".

Нагадаємо, Кабінет міністрів України ще на рік переніс реалізацію постанови про підвищення мінімальних зарплат освітян до трьох прожиткових мінімумів мінімального окладу. Як йдеться в пояснювальній записці до проєкту, дію постанови відтермінували ще на один рік "у зв'язку з відсутністю неінфляційних джерел фінансування".

Водночас очільник Міністерства освіти Сергій Шкарлет запевняє, що зарплати вчителям зростатимуть, попри "необґрунтовані рішення минулої влади та економічні труднощі через пандемію коронавірусу". 

За його словами у проєкті держбюджету на 2021 рік на галузь освіти закладено на 34 млрд грн більше, ніж 2020 року.

"У проєкті держбюджету вказано, що посадові оклади працівників за Єдиною тарифною сіткою у 2021 році збільшуватимуться двічі: з 1 січня та з 1 липня. Отже, із січня 2021 року розміри посадових окладів (ставок заробітної плати) працівників бюджетної сфери, в тому числі галузі освіти і науки, збільшаться на 20%, а з липня – ще на 8,3%... Тобто кошти на таке збільшення посадових окладів і заробітних плат на 2021 рік передбачені", - написав він у Telegram. 

Марченко прокоментував підвищення зарплати вчителям

Марченко прокоментував підвищення зарплати вчителям

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1319
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація