Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Через репресії 100 тис. людей змушені були покинути окупований Крим - The Telegraph

Ця кількість не включає в себе період перших дев'яти місяців окупації Росією півострова.

Після анексії Росією Криму, півострів залишили близько 100 тисяч українців.

Число втікачів значно збільшилася, після "сильних репресій" за останні два місяці, повідомляє The Telegraph.

Після того, як російські війська в березні 2014 року захопили Крим, ті, хто не бажав приймати правила Кремля, почали залишати півострів. Більшість кримчан переїхали в різні міста України.

Раніше було відомо про 21 тисячу осіб офіційно зареєстрованих як "внутрішньо переміщені особи" з Криму. Але нові дані про переселенців кажуть, що насправді їх набагато більше.

Своєю чергою, співзасновник і координатор української благодійної організації "Крим-SOS" Таміла Ташева заявила, що реальна цифра сягнула 100 тисяч осіб.

"Все більше і більше людей, залишають Крим, після того як репресії стали посилюватися. Наші офіси завалені запитами та зверненнями з проханнями допомогти людям та їх дітям", - сказала вона.

Нова цифра заснована на даних, наданих Національною прикордонною службою України. Згідно з ним, в період з січня 2015 року до квітня поточного року зафіксовано переміщення 73,100 людей з Криму до сусіднх регіонів України.

Цей період не включає в себе перші дев'ять місяців окупації Росією. Тому Ташева вважає, що реальний підсумок втікачів близько 100 тис осіб.

Що стосується причин, то це відбувається тому, що Росії виступає проти інакомислення. Арешти і непояснені зникнення людей стали звичайним явищем в Криму.

Ташева також зазначила, що Росія, як держава-окупант, несе юридичну відповідальність за добробут населення регіону.

"Звичайно, ми могли б назвати Україну відповідальною. Але Росія, в кінцевому рахунку відповідає, тому що вони займають цю територію", - додала вона.

Нагадаємо, в окупованому Криму зник кримський татарин. Про це заявив Кримськотатарський ресурсний центр на своїй сторінці в Facebook. 55-річний Алієв Арсен Изельевич зник 11 квітня.

Раніше нелегітимна прокурор окупованого РФ Криму Наталія Поклонська подала до "Верховного суду Криму позов про заборону діяльності Меджлісу кримсько-татарського народу. Самопроголошена прокурорша написала свою заяву на підставі статті "федерального закону "Про протидію екстремістської діяльності". Рішення про призупинення діяльності громадського об'єднання "Меджліс кримсько-татарського народу" Поклонська прийняла 14 квітня.

Світова громадськість вже розкритикувала рішення кримських окупантів. Зокрема, генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд назвав дії окупантів неприпустимими.

Залиште свій коментар

Вибір редакції