Через спеку у Києві збільшилася кількість щурів

У столиці через аномальну спеку збільшилася кількість щурів. Причиною цього називають нерегулярне вивезення сміття.

Через аномальну спеку в Києві значно збільшилася кількість щурів, проте в СЕС вважають, що причин для паніки немає.

Як розповіли в компанії, що надає послуги дератизації, щурів стало більше через нерегулярне вивезення сміття.

"Ця спека - золота пора. Одна причина - нерегулярний вивіз сміття, який гниє на спеці. Друга причина - щури йдуть в місто з лісів, оскільки через спеку їм там не вистачає води та корму. На день по кілька дзвінків, хоча раніше можна було тиждень сидіти без роботи", - сказали в компанії.

Як пише видання, щурів бачили на Подолі і навіть на Майдані.

У СЕС стверджують, що панікувати зарано.

"Я б не говорив про нашестя щурів, поки ми цього не зафіксували. Але те, що зараз ми стали більше боротися з гризунами, це факт", - сказав заввідділом столичної СЕС з гігієнічних проблем екології Сергій Тимошенко.

Крім того, не виключено, що найближчим часом на більшості столичних пляжів заборонять купатися. Через спеку вода почала цвісти.

"Ми вже заборонили купатися на озері Сонячному (на вул. Ревуцького у Дарницькому районі), оскільки там дуже сильно цвіте вода. Люди почали звертатися до лікарів з шкірними захворюваннями. І навіть зафіксовані випадки захворювання на лептоспіроз (інфекційне захворювання, яке вражає печінку і нирки) . Причому у всіх випадках причиною було саме купання у водоймищах ", - розповів Тимошенко.

"До нас щодня звертаються до 20-ти осіб, які скаржаться на квітучу воду. У деяких починаються проблеми зі шкірою: алергії і всякі корости. Люди в паніці", - розповіла нам оператор в call-центрі мерії Олена.

За словами Тимошенко, найближчим часом буде зроблено аналіз води на всіх пляжах. Причина ситуації, що склалася - в комплексі факторів.

"З одного боку, цвітіння - звичайне для серпня явище, але аномальна спека його прискорила. З іншого боку, на пляжах - гори сміття, а у воді купаються бездомні собаки", - сказали в СЕС.

У підприємстві Плесо, яке відповідає за київські пляжі, про проблему знають.

"Так, нам щодня приходять гори скарг", - сказав директор Плесо Хвіча Мепарашвілі. Він запевнив, що 10 серпня підприємство почистить воду. Сміття теж обіцяють прибрати, а ось проблему з бездомними собаками вирішать не так скоро.

"У нас у місті більше 45 тисяч бездомних собак, які в таку спеку, як і люди, приходять до води купатися", - говорить Мепарашвілі.

У свою чергу, лікарі не рекомендують купатися в озерній воді.

Як раніше повідомили в Міністерстві охорони здоров'я України, у восьми з дванадцяти вже відкритих пляжів Києва відсутні дозволи на відкриття.

Читайте також:

На Київщині згоріли 4 гектара лісу

Лікарі порадили, як пережити спеку в серпні

Через спеку до Києва мігрують отруйні павуки і терміти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: