Через спеку Україні загрожують епідемія малярії та новий Чорнобиль

Екологи попередили, що аномальна спека спровокує розвиток інфекцій та міграцію в Україну комах з півдня. А вода у річках, нагріта до 28 градусів, не зможе охолоджувати реактори АЕС.

Через спеку Україні загрожує епідемія малярії і новий Чорнобиль, попередили екологи.

Спека спровокувала розвиток невластивих українській природі комах. Так, у Луганській області поширилася сарана, в Києві богомоли, а в Херсоні дітей кусають комахи, різновид яких місцеві біологи ще не встановили.

За словами радника голови Національного агентства екологічних інвестицій Ірини Трофімової, спека послабить імунітет Українців, чим підвищить захворюваність і смертність громадян. А з Індії, Європи та інших регіонів в Україну потягнуться кліматичні біженці, у пошуках притулку від пекла в їхніх країнах.

Також через аномальні умови в Україні з'являться нові інфекції й активізуються старі, стверджує координатор програми зі зміни клімату Національного екологічного центру України Христина Рудницька. Якщо погода продовжить розвиватися за тим же сценарієм, Україні буде загрожувати епідемія малярії.

Підвищення температури також здатне привести до нового Чорнобиля, вважає Рудницька. Адже якщо охолоджуючі водойми нагріються до температури 28 градусів за Цельсієм, то атомні станції не зможуть функціонувати. У кращому випадку, їх роботу встигнуть зупинити, уникнувши екологічної катастрофи.

Раніше еколог Сергій Шапаренко заявив, що зміни клімату, котрі відбуваються в Україні, можуть призвести до наступу пустель на нашу територію.

"Змінюється клімат, змінюються екосистеми. Найбільш вірогідний сценарій розвитку - у Білорусі з'являється степ, відповідно в Україні степ приходить на північ, на півдні з'являються напівпустелі", - впевнений еколог.

Синоптики повідомили, що спека в Україні протримається до 20 липня, а максимальна температура цього літа перевищила показники 1936 і 1972 років. Проте наступне літо має бути не таким спекотним.

Читайте також:

Головний санлікар радить не купувати тістечка та ковбасу

У Чорнобильській зоні за чотири дні сталися дві пожежі

Спека не відпустить Україну до 20 серпня

Екологи: на Україну наступають пустелі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: