Через три дні екіпаж судна "Марафон" повинен повернутися до України

Стало відомо, що 29" червня відбулася перша зустріч членів екіпажу з судновласником, який виплатив морякам перші кошти.

23 червня сомалійскі пірати звільнили з полону нідерландське судно "Марафон". На його борту знаходився екіпаж у складі восьми чоловік - всі громадяни України. Під час захоплення судна піратами 7 травня один українець загинув і ще один був поранений. За звільнення членів екіпажу захопленого судна "Марафон" було сплачено викуп у розмірі 1,3 мільйона доларів.

У понеділок відбулася телефонна розмова Карпачової з екіпажем судна "Марафон", що прибув після звільнення з піратського полону в порт міста Джибуті (Республіка Джибуті). Під час бесіди моряки повідомили їй, що сподіваються через три дні повернутися до України.

Відразу ж після швартування корабля пораненого Георгія Гусакова доставили в госпіталь на французьку військову базу. В результаті проведеного там обстеження було встановлено: куля пройшла навиліт, рана не подражнена. Це означає, що через три дні Георгій Гусаков зможе разом з іншими членами екіпажу вилетіти на Батьківщину.

"На 30 червня призначена судово-медична експертиза тіла Сергія Вартенкова, убитого піратами ще в травні. Судновласником вивчається можливість відправлення тіла загиблого разом з екіпажем. Військова поліція Джибуті продовжує слідчі дії, пов'язані з піратським захопленням судна" Марафон "поблизу узбережжя Сомалі і обставинами загибелі Сергія Вартенкова. Учора з цього приводу було опитано капітана Миколу Шибітова, матросів Вадима Бабенко та Олександра Можаєва ", - повідомили в прес-службі омбудсмена.

Також повідомляється, що 29 червня відбулася перша зустріч членів екіпажу судна "Марафон" з судновласником, який виплатив морякам перші кошти, необхідні для вирішення всіх нагальних питань. На борту судна вже знаходиться новий капітан. У найближчі дні очікується прибуття змінного екіпажу.

В полоні у сомалійскіх корсарів продовжують знаходитися 26 українців - 24 - на балкері (судно для перевезення вантажів насипом) Ariana та двоє - на контейнерному судні Hansa Stavanger.

Читайте також:

Власник судна "Марафон" відмовився рятувати українців від піратів

Пірати звільнили українських моряків із судна "Марафон"

На захопленому піратами кораблі помер українець

За звільнення українських моряків заплатили 1,3 млн доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: