Через ціни та кризу Крим втратив 13% відпочиваючих

Туристів у Криму в цьому році було значно менше, ніж у минулому. Причина - занадто високі ціни на проживання в готелях - на рівні минулого року.

Станом на 9 жовтня Крим відвідали 4,79 млн людей.

Це на 13% менше, ніж в аналогічний період минулого року, при цьому в 2008 році падіння було незначним - всього 1,5%.

Ще більше знизився обсяг організованого туризму - в оздоровницях відпочили 922,8 тис. людей (-17,6%).

Зниження туристичного потоку до Криму виявилося менш значним, ніж в середньому по ринку. Загальне падіння в сегменті внутрішнього туризму склало 30-40%, говорить президент Асоціації лідерів турбізнесу України Тарас Демура.

У Міністерстві повідомили, що поточного року до Криму приїхало більше російських туристів, ніж минулого. "З розмов з туроператорами і інформації баз розміщення ми знаємо, що росіян стало більше", - повідомила перший заступник міністра Марина Слесарьова. За її словами, це викликано зростанням цін на краснодарських курортах.

Крім того, нинішнього року кримські туроператори активніше рекламувалися в Росії.

Кримські готелі виставили дуже високі ціни, пояснює глава Всеукраїнської асоціації туроператорів Ігор Голубаха. За його словами, оператори рекомендували оздоровницям знизити вартість розміщення на 15-20%, проте вони цього не зробили: "Деякі залишили ціни на рівні минулого року, а частина - прив'язали до курсу долара". У результаті завантаження готелів знизилося з 80-90% в колишні роки до 70-75%, відзначає Голубаха.

Як повідомлялося, господарі кримських туристичних фірм цього року розраховували, що криза змусить не лише українців, але й сусідів з ближнього зарубіжжя забути про середземноморські курорти і обернути погляд у бік півострова. Проте спад, що спостерігається цього року на всіх світових курортах, в Криму відчувався особливо.

Сезон почався із запізненням, і навіть у самий його розпал кримське Міністерство курортів і туризму рапортувало про те, що місцеві здравниці заповнені на 87% - на 8% менше, ніж минулого, не найвдалішого літа.

Читайте також:

Курортний сезон у Криму провалено

Єгипетські готелі знижують ціни через кризу та грип

В Криму секс можна купити за стакан соку та прогулянку на яхті

В Криму заборонили шаурму і шашлик на вугіллі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: