За "українізацію шкіл" Вітренко погрожує відділити Крим

Партія Вітренко готова реалізувати всеукраїнський референдум щодо питання територіальної приналежності Криму.

Кримський республіканський комітет Прогресивної соціалістичної партії Наталії Вітренко має намір ініціювати проведення всеукраїнського референдуму з питання відділення Криму від України і приєднання його до Росії.

Вітренко підтвердила — її партія готова зайнятися реалізацією цієї ідеї і пояснила, чому референдум має бути саме всеукраїнським (а не чисто кримським): "Стаття 73 Конституції говорить про те, що питання територіальної приналежності вирішуються всеукраїнським референдумом".

Приводом для такого підривання територіальної цілісності України вітренковці називають скандал з севастопольською міськрадою. Нагадаємо, що восени минулого року міністр освіти Іван Вакарчук видав указ, яким зобов'язав школи нацменшості частково перейти на навчання українською мовою. Севастопольська міськрада не так давно відреагувала на це своєю ухвалою, оновлюючою статус-кво в школах міста, більшість яких є російськими. Таким рішенням обурені нардепи з Української народної партії (фракція НУ-НС), які внесли до Ради постанову про розпуск Севастопольської міськради. Власне, це, як говорять в ПСПУ, і спонукало їх до дій.

За словами в.о. голови кримського рескому ПСПУ Юрія Курточкіна, у разі прийняття Радою такого рішення, "це означатиме початок поголовної і насильницької українізації всього російськомовного населення Криму. У такому разі засобом захисту населення півострова від знущань оранжевої влади стане відділення Криму".

Відзначимо, реалізація ідеї всеукраїнського референдуму про відділення Криму здається просто фантастичною. Інші політичні сили на півострові називають проект референдуму провокацією.

"З одного боку, це піар-технологія Вітренко, щоб заробити собі бали в Криму перед президентськими виборами, — вважає "регіонал" з Севастополя Вадим Колесніченко. — З іншого боку, це просто провокація, яка на руку насамперед націоналістам, які тепер вимагатимуть ще більше закрутити гайки на південному сході."

Нагадаємо, міськрада Севастополя має намір ввести в школах навчання російською мовою.

Водночас Міносвіти наголосило, що будь-які постанови місцевих органів виконавчої влади щодо обмеження конституційних прав громадян України на здобуття освіти державною мовою не підлягають виконанню.

Читайте також:

Мер Севастополя вимагає зробити російську другою державною в Криму

Міносвіти заборонило школам Севастополя переходити на російську мову

Міськраду Севастополя розпустять за введення російської мови у школах

Після Севастополя від української мови відмовляється увесь Крим

Українцям в Росії не потрібні українські школи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: