Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Через величезні борги припинено електропостачання водоканалу, що подавав воду до "ДНР"

Облдержадміністрація протягом двох років виділяла кошти на підтримку комунального підприємства в обсязі 74,5 млн грн, але на сьогодні коштів з обласного бюджету не вистачає.

У Луганській області вчора, 1 грудня, через заборгованність за електроенергію припинено електропостачання комунального підприємства "Попаснянський районний водоканал", який подавав воду в окремі райони Донецької та Луганської областей, що тимчасово не підконтрольні українській владі.

Про це сьогодні, 2 грудня, повідомили у прес-службі Луганської обласної військово-цивільної адміністрації.

"Виходячи з наявної заборгованості ТОВ "Луганське енергетичне об'єднання", 1 грудня 2016 року знеструмило агрегати Петровської насосної станції 2-го підйому, якими здійснювалася подача води на територію ОРЛО (у напрямку Луганська) близько 10 тис. куб. м на добу", – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що комунальне підприємство "Попаснянський районний водоканал" є постачальником води для 80 тис. жителів області, які проживають на контрольованій українською владою території, а також близько 1,2 млн жителів Луганщини – на тимчасово окупованих територіях.

"Тобто, більше ніж 90% видобутої води підприємство постачає на тимчасово окуповану територію, але оплату за це не отримує. Внаслідок чого КП "Попаснянський районний водоканал" не має можливості розраховуватися за енергоносії, сплачувати заробітну плату, закуповувати витратні матеріали. Загальна сума витрат на здійснення господарської діяльності КП "Попаснянський районний водоканал" за рік складає 242 млн грн, з них 230 млн грн – за поставлену на тимчасово окуповану територію України воду", – повідомили в ОДА.

У повідомленні наголошується, що Облдержадміністрація протягом 2015-2016 років виділяла кошти на підтримку КП "Попаснянський районний водоканал" в обсязі 74,5 млн грн, але на сьогодні коштів з обласного бюджету для компенсації підприємству витрат за спожиту електричну енергію не вистачає.

"Враховуючи надзвичайну ситуацію із забезпеченням питною водою у регіоні, Міжнародний Комітет Червоного Хреста оплатив рахунки за електроенергію в розмірі 13,9 млн грн та планує оплатити залишок за листопад 2016 року. На сьогодні заборгованість КП "Попаснянський районний водоканал" перед ТОВ "Луганське енергетичне об'єднання" за спожиту електричну енергію складає близько 124 млн грн", – додали в ОДА.

В ОДА зауважили, що з метою врегулювання цієї ситуації в рамках домовленостей тристоронньої контактної групи у Мінську для проведення розрахунків за поставлену воду на непідконтрольну українській владі територію створено ТОВ "Джерело нового життя".

25 серпня між КП "Попаснянський районний водоканал" та ТОВ "Джерело нового життя" укладено договір на послугу з централізованого питного водопостачання, відповідно до якого розрахунки повинні розпочатися з 4 вересня поточного року. Однак на 1 грудня жодного розрахунку не було здійснено.

"Існує єдиний шлях поновлення водопостачання: та сторона повинна почати сплачувати за поставлену воду, яка була надана на непідконтрольну українській владі територію в повному обсязі. Така позиція абсолютно безвідповідальна саме перед луганчанами, які проживають там. Особи, що взяли на себе відповідальність за життя наших громадян на окупованих територіях, піддають їх небезпеці залишити без води у зимовий період", – зазначив заступник голови облдержадміністрації Володимир Гуц.

Нагадаємо, 23 листопада у Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України поінформували, що понад 500 тис. жителів Луганської області можуть залишитися без води через несплату терористами "ЛНР" за водопостачання.

Залиште свій коментар

Вибір редакції