Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Через викид сірчаної кислоти в Криму евакуюють дітей, наслідки відчувають і на Херсонщині

Після півгодини перебування в селі поблизу півострова починають пекти очі та пересихає горло.

Через екологічне лихо з Армянська в анексованому Росією Криму евакуюють дітей. Щоправда, окупаційна влада півострова, намагаючись уникнути паніки, називає це превентивною мірою. Дошкільнят вивозять до санаторіїв з мамами, старших дітей - з вчителями. Отруйні викиди дісталися й до Херсонської області. Потрапили ж вони в повітря ще в ніч проти 24 серпня через аварію на заводі "Кримський титан", який виробляє речовини, що застосовуються у лако-фарбовій, гумо-технічній промисловості та під час виробництва пластмас.

Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.19:30.

Городина Ольги Петрівни з селища Першокостянтинівка Чаплинського району на Херсонщині вигоріла за кілька днів. Впевнена - все через викиди кримського титанового заводу. Їхнє село - перше під ударом, бо розташоване найближче.

Завод "Кримський титан" - лише за кілометр звідси. Відстійник іще ближче – його добре видно. Люди кажуть, коли вітер дме в бік материка – це відчувають усі жителі сіл.

Від викидів цього заводу люди потерпають уже десятки років. Припускають, це випари сірчаної кислоти з відстійника. В окупаційної влади немає води, щоби його заливати, і він висихає.

Більше тижня тому жителі північного Криму – з Армянська, Красноперекопська та Джанкоя - почали масово скаржитися на погане самопочуття. У людей однакові симптоми – нудота, печіння в носоглотці, спрага. Авто, побутові прилади, меблі та дитячі майданчики взялися іржею або сіро-зеленою поволокою. За тиждень хмара дійшла до Херсонської області.

ВідеоНа Херсонщині у повітрі зафіксували отруйні викиди хімзаводу "Кримський титан"

У кримському Армянську в ці хвилини евакуйовують дітей через екологічну катастрофу в Криму. Щоправда, окупаційна влада, намагаючись уникнути паніки, називає це запобіжним заходом. Дошкільнят вивозять до місцевих санаторіїв із мамами, старших дітей з учителями. Отруйні викиди потрапили в повітря ще в ніч проти 24 серпня з хімзаводу "Кримський титан". Утім, на Херсонщині, в прилеглих до Криму районах, хімічні речовини в повітрі зафіксували лише днями.

На Херсонщині у повітрі зафіксували отруйні викиди хімзаводу "Кримський титан"

Окупаційна влада Криму, попри те, що не визнала екологічної катастрофи, запропонувала людям виїхати в санаторії морського узбережжя. А дітям оголосили двотижневі канікули. Російські пропагандистські телеканали подають це так, що, мовляв, діти радіють подовженню канікул.

Батьки вже почали масово вивозити дітей. Через пропускний пункт везуть їх і на материкову Україну.

"У нас усіх дітей евакуюють. Нам ніколи - я дитину в Тернопіль везу. А так всіх дітей евакуюють у санаторій", - каже жителька Армянська.

Херсонські села, які розташовані на адмінмежі, від екологічної катастрофи поки що рятує вітер, який дме в бік Криму. Утім, сьогодні він почав змінюватися.

Після півгодини перебування в селі починають пекти очі та пересихає горло. Прикордонники працюють у масках-респіраторах – "аби вберегти своє здоров'я".

"Інформація, яка в нас є, вказує на те, що це - саме завод "Титан", здійснюються викиди небезпечних хімічних речовин", - говорить помічник керівника Херсонського прикордонного загону Іван Шевцов.

Херсонські екологи провели власне дослідження ґрунту:

"Державна екологічна інспекція робила тільки два аналізи. Перший - це забір землі та сірконагромаджувача. Сірконагромаджувач уже готовий, підтвердився аналіз - це сірчана кислота, концентрована. Аналіз землі в нас буде готовий тільки у вівторок-середу - це наступний тиждень".

Щодо аналізів води та землі, то їх робили фахівці Держпродспоживслужби та Міністерства охорони здоров'я України. Результати - обробляють.

Лілія Родіна

Залиште свій коментар

Вибір редакції