Через закриття української школи в Донецьку батьки погрожують самоспаленням

Батьки учнів україномовної школи готові на радикальні заходи для захисту навчального закладу. Донеччани нарікають, що влада їх не чує.

У Донецьку батьки дітей, які навчаються в українській школі №111, заявляють про готовність до самоспалення у разі закриття цього навчального закладу.

Про це свідчить напис на плакаті, з яким батьки прийшли сьогодні до будівлі Петровської районної ради, де на сесії мало обговорюватися питання про закриття школи №111, і якій навчаються їхні діти.

Ініціативна група з батьківського комітету в кількості 14 людей прийшла до райради з плакатом: "Якщо нас не почуєте, ми себе підпалимо, але школу №111 закрити не дамо".

За словами батьків, вчора вони зустрічалися з головою Петровської районної ради Станіславом Полним, але їхні переговори "нічого не дали". За словами батьків, Полний сказав, що грошей в бюджеті на утримання школи немає. Батьки відзначили, що його підтримала і завідувачка районного відділу освіти Лариса Феофанова, яка пояснила, що "економічно і географічно вигідно закрити саме цю україномовну школу, наповнену на 57%".

Керівники району сказали батькам, що школу планують перепрофілювати під готель, або виш, або резервний дитячий садок. Разом з тим, за словами батьків, жителі району знають, що днями губернатор області Анатолій Близнюк заявив на прес-конференції, що в регіоні цього року планується закриття трьох вишів, тому відкриття нового вишу "не узгоджується з політикою обласної влади". Відкриття резервного дитячого садку також недоцільно, оскільки в районі вже є раніше закрита школа №109, і є будівля колишнього дитячого садку, де поки що розміщується "швидка допомога", вважають батьки.

"Це шкурницьке питання. Районний відділ освіти зараз веде підрахунки про наповнюваність шкіл. Наша школа виглядає не гіршою за інших, у неї наповнюваність вище 50%, і це не 30%, як потрібно для закриття школи. Тут просто потрібна територія - у нас дуже зручна територія, в центрі району, двір хороший, школа тепла. Тому тут зовсім інший інтерес", - переконані батьки.

За їхніми словами, влада району не обіцяла переглянути питання про закриття 111-ї школи. "Ні, нам не обіцяли. Нам просто кажуть, що ми всією школою, всім класом переходимо до російськомовної школи №101. Але це ж ясно і зрозуміло, що цього не буде, тому що батьки тоді розберуть дітей по різних школах, і вчителі залишаються без роботи. Оскільки вони нам розповідають ці казки для дорослих, ми в них вже не віримо", - пояснили батьки.

На питання про те, які будуть їхні подальші дії у разі ухвалення на рівні району рішення про закриття 111-ї школи, батьки відповіли: "А далі наші дії - підемо до керівництва області, міста.. І там підпалимо себе. Палитимемо. Біля виконкому. Що робити, якщо нас не чують".

Нагадаємо, на Донбасі розроблена Регіональна дорожня карта щодо оптимізації бюджету. За цим документом в 2011 році в області влада планувала закрити 26 шкіл.

За даними заступника глави Донецької обласної організації Всеукраїнського товариства "Просвіта" імені Тараса Шевченка Марії Олійник, у Донецьку діють 18 шкіл з українською мовою навчання, у 71 школі навчання відбувається виключно російською. Ще 64 школи є двомовними.

Читайте також:

У Донецьку відбувся мітинг проти закриття української школи

У Донецьку школу віддадуть під "секс-клуб" до Євро-2012

Батьки школярів бояться закриття українських шкіл у Донецьку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: