Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Черга смерті: важкохворі нарікають на порядок державної допомоги при лікуванні за кордоном

Люди кажуть, що більше шансів померти в очікуванні, ніж отримати потрібне для порятунку.

Чергою смерті охрестили пацієнти список МОЗу тих, хто має летіти на лікування за кордон. Туди дуже довго потрапляти та чекати, допоки держава виділить необхідні для порятунку гроші, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Діагноз 34-річної Наталі – гострий лейкоз. У чергу на пересадку кісткового мозку дружини за кордоном її чоловік подав документи ще 35 днів тому, але вони досі не знають результатів, хоча рішення мали надати протягом 20 днів. У жінки ремісія, тож операцію краще зробити зараз, бо хімію повторно їй переносити важко. "Я би хотіла, щоби це було оперативніше. Якщо затягнути, це така хвороба, котра не дозволяє чекати. Якщо вчасно не починають лікування, людина помирає. Це страшно", - каже вона.

ВідеоУ МОЗ роз’яснили проблеми, з якими стикаються у роботі над програмою лікування за кордоном

Рахункова палата звинуватила Міністерство охорони здоров'я у неефективному використанні коштів. Черга смерті - так охрестили пацієнти список у МОЗі тих, хто має летіти на лікування за кордон. Туди довго потрапляти та чекати - допоки виділять на переліт гроші, яких часто бракує. Торік родичі хворих добилися дофінансування. А от за результатами року виявили невикористаних 20 мільйонів.

У МОЗ роз’яснили проблеми, з якими стикаються у роботі над програмою лікування за кордоном

Торік родичі хворих добилися дофінансування державної програми закордонного лікування, але за результатами року виявили невикористаних 20 мільйонів. Люди нарікають і на порядок розподілу коштів, і на непрозорість самої черги та відсутність інформації навіть про свій порядковий номер у ній. Рахункова палата звинуватила МОЗ у неефективному управлінні фінансами та витратах із порушенням законів. Урядовці проблеми визнають, але виправдовуються, що не все залежить від їхнього бажання. "Ми працюємо із міністерством юстиції, з нашими юристами, щоб ми могли знайти спосіб, щоб ми з клінікою напряму підписали цей договір, і також щоб воно не проходило через тендерний процес. За законом, це лише після тендеру", - пояснює в.о. міністра Уляна Супрун.

Стосовно черги керівники МОЗу кажуть, що затримки при потраплянні до неї є поодинокими, а дані з неї конфіденційні, аби запобігти махінаціям. У планах нові прохання про дофінансування програми.

Кореспондент ТСН Тетяна Фруктова

Залиште свій коментар

Вибір редакції