Закон обіцяють врегулювати до кінця січня.
Від початку поточного року в Україні набрав чинності закон про соціальні послуги. Він запроваджує комплексну допомогу громадянам і експерти вже назвали його революцією десятиріччя. Адже соціальну допомогу переводять із радянської до європейської сервісної служби. Для цього співпрацюватимуть і з державою, і з приватними благодійниками. Чи діє закон уже і чи вдасться втілити декларації закону в життя, про це в сюжеті ТСН.19:30.
Киянка Марина - мама двійні, де один із синів з яких із важкими вадами фізичного та неврологічного розвитку. Медична сестра за освітою, нині увесь час приділяє синові, його лікуванню. Дмитро до двох років не міг самостійно ковтати. І до трьох років був на зондовому харчуванні. Усе ускладнюється житловими умовами: уся її родина мешкає разом у квартирі батьків, вона із дітьми - в одній кімнаті розміром 11 кв.м.
У Марини не багато шансів на повернення на роботу. Вихід для такої родини має гарантувати новий закон про соціальні послуги. Але ось уже п'ять років вони перші в черзі на соціальне житло.
Разом із тим, новий закон чітко визначає - що "соціальні послуги - це дії, які спрямовані на профілактику складних життєвих обставин, супровід та профілактику складних життєвих обставин". Для Дмитра, наприклад, передбачений денний догляд і реабілітація. Це одна із 17 базових соціальних послуг, які зазначені у законі.
Проте поки, що жінка, як і раніше чує лише обіцянки. Фінансувати і запроваджувати усі ці послуги мають місцеві громади, які поки не знають яким чином. Адже наразі немає усіх підзаконних актів.
"Закон абсолютно "голий". Ми підготували кризовий штаб. Тому що це соціально незахищені верстви населення, які не можуть за себе постояти", - зауважує Руслан Світлий, директор Департаменту Соціальної політики КМДА.
Всього має бути 33 підзаконних акти, які пояснять процедуру надання допомоги.
"До кінця січня ми плануємо ухвалити всі нормативно-правові акти, які необхідні для проходження процедури", - каже Олег Коваль, заступник міністра соціальної політики.
Світлана Березівська