Черги на джерелі та страх за опалювальний сезон: Торецьк лишився без води на невизначений час

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Якщо полагодити водогін швидко не вийде, у місті можуть виникнути проблеми з подачею тепла.

Пошкодження водогону в районі селища Південне зневоднило Торецьк. Для ремонту необхідне припинення вогню на передовій, а гарантій цього з боку окупантів немає, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Валентина Федорівна жаліється, що ані посуд помити, ані самій помитися, ані підлогу протерти змоги немає – вода в жителів Торецька хіба аби попити та приготувати їсти. "Купила 15 літрів", - каже вона. Питну рідину в крамницях розібрали швидко, бо місцеві добре знають – як вимкнули, то вже надовго. "Зупинене повністю водопостачання міста", - каже голова громадської організації "Твоє нове місто" Володимир Єлець.

ВідеоНа Донбасі 60 тисяч людей залишилися без води через пошкодження водогону

Зневоднення в Торецьку. 60 тисяч людей залишилися без води через пошкодження водогону в районі селища Південне. Пошкодження в зоні бойових дій, тому сказати, коли в ремонтників буде доступ до водогону - неможливо. Для цього потрібен режим цілковитої тиші. Українська сторона готова дотриматися цього перемир'я, проте такого підтвердження немає з боку бойовиків.

На Донбасі 60 тисяч людей залишилися без води через пошкодження водогону

Що саме сталося – у військово-цивільній адміністрації пояснити не можуть, бо ремонтна бригада просто не може підійти до пошкодження. "Пошкоджено водогін Горлівка – Торецьк. Пошкодження настільки серйозне, що він експлуатуватися не може. Припинено подачу води, чекаємо дозволу на вихід бригади ремонтної в зону бойових дій", - пояснив заступник голови Торецької ВЦА Сергій Винник.

Воду, яку п’ють жителі міста, набирають у самому Торецьку, потім вона іде у Горлівку на фільтрувальну станцію, а вже звідти назад. Через пребитий водогін у Горлівці торецька вода є, а от у Торецьку – немає. На місцевій насосній станції все завмерло, а працівники злили рештки води у відра і тазики. "Знаємо, набираємо, але що робити – населенню потрібна вода", - каже оператор станції Оксана Герасименко.

Люди у місті переживають, що залишаться не тільки без води, а й без опалення – його просто не ризикнуть увімкнути, бо люди почнуть зливати технічну воду з батарей. "Кожному своя сорочка ближче до тіла", - пояснює таку поведінку машиніст насосної станції Тетяна Гуля. Водою хваляться окремі установи – баки стоять у школах, дитсадках та лікарнях. Робота там триває в повному обсязі. "У кожній групі є накопичувальні баки, в молодшій групі 200 літрів, у харчоблоку на 500", - каже директор ДНЗ "Золотий ключик" Інна Камишова.

Простим жителям потрібно ж самим шукати воду. Технічну можна взяти в озері, але якщо знадобиться чиста, то потрібно вистояти чергу біля джерела. Сергій вистояв годину і переконує – це ще недовго. Пані Галина збираєтсья донести додому самотужки 18 літрів води. Вже в середу місцевим обіцяють підвозити воду автоцистернами – по місту за графіком їздитимуть 10 машин.

Кореспондент ТСН Наталя Нагорна

Залиште свій коментар

Вибір редакції