Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Чергове посилення репресій". У МЗС обурені новими обшуками і затриманнями кримських татар

МЗС вимагає від РФ негайно припинити переслідування активістів.

Міністерство закордонних справ України висловлює протест проти чергового посилення репресій з боку РФ щодо громадян України в анексованому Криму.

Про це йдется у заяві прес-служби МЗС.

Зазначається, що 27 жовтня російські силовики увірвалися на засідання об’єднання "Кримська солідарність" та перешкоджали його проведенню. Закиди адвокату Едему Семедляєву, правозахисниці Лілі Гемеджи та координатору "Кримської солідарності" Діляверу Меметову у порушенні антитерористичного та антиекстремістського законодавства є черговою спробою залякування.

У МЗС занепокоєні сьогоднішніми повідомленнями про нові обшуки у домівках кримських татар, які завершились затриманням представника кримськотатарської громади Ділявера Гафарова.

ВідеоСпівробітники ФСБ увірвалися з обшуками до оселі кримського татарина Ділявера Гафарова

Близько третьої ночі співробітники ФСБ увірвалися в помешкання Ділявера Гафарова у селі Жемчужина неподалік Феодосії.  Про це повідомляє "Кримська солідарність" на своїй сторінці у Фейсбук. Очевидці твердять, силовики-окупанти десантом із десяти машин висадилися біля оселі Гафарових. До одинадцятої ранку проводили обшуки.

Співробітники ФСБ увірвалися з обшуками до оселі кримського татарина Ділявера Гафарова

"МЗС знову привертає увагу міжнародних партнерів, що використання РФ антитерористичного законодавства для переслідування інакомислення та правозахисної діяльності на окупованих українських територіях дискредитує антитерористичні заходи світової спільноти, стороною яких є Москва", - підкреслює зовнішньополітична установа.

МЗС України заявляє про неприпустимість намірів російської окупаційної влади передати власність Меджлісу кримськотатарського народу керованому з Москви "Духовному управлінню мусульман Криму". "Це є продовженням цілеспрямованої дискримінаційної політики окупаційної влади щодо кримських татар - корінного народу Криму", - наголошують в установі.

Фотогалерея Працівники російської ФСБ проводять обшуки в кримських татар (9 фото)

Міністерство вимагає від РФ негайно припинити переслідування активістів і правозахисників на тимчасово окупованих територіях України, звільнити всіх незаконно утримуваних громадян України та відновити діяльність Меджлісу кримськотатарського народу.

Кремль повинен у повному обсязі виконати наказ Міжнародного суду ООН щодо запобіжних заходів стосовно застосування Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації, наголошує МЗС.

Нагадаємо, напередодні так званий глава "уряду" анексованого Криму Сергій Аксьонов заявив про намір передати майно Меджлісу кримськотатарського народу підконтрольному Росії Духовному управлінню мусульман.

Фотогалерея В окупованому Криму затримують учасників одиночних пікетів (5 фото)

Україна подала на Росію до Міжнародного суду через призов мешканців окупованого Криму до армії РФ
через незаконний призов кримчан у збройні сили. За даними правозахисників, незаконно призваних кримчан відправляють воювати до Сирії.

Залиште свій коментар

Вибір редакції