Чергове слово у справі В'ячеслава Чорновола

Вчора стали відомі результати експертизи по справі про загибель лідера Народного руху В'ячеслава Чорновола.

Результати дослідження, що проводилося польськими фахівцями, свідчать, що КамАЗ, в який врізалася Toyota В'ячеслава Чорновола, стояв на місці.

Також стало відомо, що слідством активізована робота по збору інформації щодо Івана Шолома, можливого координатора спецоперації по усуненню лідера НРУ. До розслідування цієї справи підключений також Інтерпол - з його допомогою перевіряється інформація про можливу причетність до загибелі В'ячеслава Чорновола російських спецслужб.

Голова Народного руху В'ячеслав Чорновіл і його водій Євгеній Павлов загинули 25 березня 1999 року в автокатастрофі - Toyota, в якій вони знаходилися, зіткнулася з навантаженим КамАЗом на 5-му кілометрі траси Борісполь-Золотоноша.

26 березня тодішній міністр внутрішніх справ Юрій Кравченко (застрелився 4 березня 2005 року), не чекаючи попередніх результатів слідства, заявив, що "версія замаху на В'ячеслава Чорновола як причина його смерті навіть не розглядалася".

Справа про загибель В'ячеслава Чорновола двічі закривалася. Востаннє воно було відновлене в квітні 2005 року, після того, як депутати від НРУ подалися з відповідним проханням до президента Віктора Ющенко.

Результати комплексної судової автотехнічної, транспортно-трасологічної, інженерно-технічної експертизи стали відомі вчора.

Як вже неодноразово повідомлялось, висновки попередніх експертиз, проведених в рамках розслідування справи про загибель В'ячеслава Чорновола, містили ряд суперечностей. Зокрема, результати одного з досліджень українських експертів свідчать про те, що під час зіткнення з автомобілем, в якому знаходився В'ячеслав Чорновіл, КамАЗ "рухався по закруглюючій траєкторії, виконуючи маневр розвороту".

Виходячи з цього експерт зробив висновок, що водій вантажівки Володимир Куделя здійснював гальмування і не міг знаходитися поза кабіною. В той же час висновки фахівців Київського науково-дослідного інституту судових експертиз свідчать про зворотнє. Для визначення правильності результатів експертиз, проведених раніше, і було призначене комплексне дослідження.

Підсумкова експертиза проводилася фахівцями Інституту судових експертиз в Кракові. Були перевірені ще раз всі технічні параметри ДТП, в якому загинув В'ячеслав Чорновіл, обставини цієї події, а також дії його учасників. Як стало відомо, результати комплексної експертизи свідчать про те, що у момент зіткнення Toyota з КамАЗом вантажівка знаходилася "в статичному положенні", тобто не рухалася. Слід зазначити, що такий висновок побічно підтверджує свідчення водія КамАЗа Володимира Куделі. Як відомо, він стверджує, що, почавши розворот, побачило світло фар автомобіля, що наближається, після чого зупинив вантажівку і вибіг, щоб "помахати і зупинити машину".

Вчора також стало відомо, що слідством активізована робота по збору інформації щодо осіб, які можуть бути причетні до організації спецоперації по усуненню В'ячеслава Чорновола, зокрема її можливого координатора Івана Шолома.

За інформацією газети "Коммерсантъ", слідство цікавлять абсолютно всі відомості про нього починаючи з самого народження. Нагадаємо, після загибелі лідера НРУ пан Шолом виїхав у Волинську область, де через деякий час помер - за офіційною версією, від серцевого нападу під час запою.

Проте слідство підозрювало, що він був отруєний, у зв'язку з чим була призначена токсикологічна експертиза його ексгумованого тіла. Згідно її результатам, Іван Шолом помер від ішемічної хвороби серця. Втім, в його організмі були знайдені важкі метали, зміст яких перевищував допустимі норми. Досі слідством так і не встановлено, яким чином ці речовини потрапили в його організм.

Слідство не виключає і версію можливої причетності до організації загибелі В'ячеслава Чорновола російських спецслужб. Нагадаємо, в матеріалах справи містяться свідчення свідків колишнього офіцера російських спецслужб.

Згідно протоколу його допиту, до організації загибелі В'ячеслава Чорновола можуть бути причетні "окремі керівники Росії". За інформацією газети "Коммерсантъ", до перевірки цієї інформації підключений Інтерпол - вже декілька місяців свідчення колишнього співробітника КДБ перевіряють російські правоохоронні органи.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: