Чергове торнадо в Тернопільській області: чому смерчі в Україні відбуваються дедалі частіше

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Це – вже п’ятий смерч в Україні - за останні три місяці.

Торнадо на Тернопільщині. Жителі села Таурів зафільмували 30-метровий вихор. Він погуляв місцевими полями, але шкоди не наробив. Це вже четвертий смерч в Україні за останні десять днів. Кількість стихійних явищ у новому тисячолітті збільшилася на третину.

Чи варто нам готуватися до мільярдних збитків, які щороку спричиняють торнадо у Сполучених штатах - і звідки вони взялися в Україні - в сюжеті ТСН.19:30.

Не Тернопільщина, а Техащина - місцеві мешканці фільмують і коментують - Торнадо неподалік українського Таурова. Врожаю вихор не зачепив - погуляв полями на відстані - і зник.

Це – вже п’ятий смерч в Україні - за останні три місяці. Дніпропетровщина, Донеччина, Миколаївщина - кількість стихійних явищ зростає щороку 

Більшість вітчизняних вихорів лишають слід виключно у телефонах перехожих. Однак, трапляються і виключення. Два роки тому на Одещині смерч підхопив і кинув на землю чотирнадцятирічного хлопця. А торік на Житомирщині через це природне явище навіть запровадили надзвичайний стан у трьох селах

Але ці збитки ніщо - у порівнянні з наслідками торнадо у США. 25 вбитих, півтори сотні поранених - лише після одного удару стихії у Нешвілі цього березня. Понівечені будинки, знищені вулиці. Навіть у найрозвиненіших країнах передбачити смерч учені здатні максимум за годину.Торнадо - і досі чи не найзагадковіше природне явище. 

Висока температура повітря і сильні перепади з тепла у холод - ось найсприятливіші умови для смерчу. Саме тому їхня кількість більшає в Україні. Наш клімат - коли між вимкненням обігрівача і увімкненням кондиціонеру не минає і доби - вже відверто різкий. Усередині цього вихора тиск понижений – це схоже на насос, який всмоктує, крутить і викидає назад.

В Українському гідрометцентрі радять триматися від такого вихору якомога далі.

"А боятися його треба. Єдине, якщо в Америці люди риють сховища, щоб ховатися від торнадо. В нас не треба ще їх рити. Просто бути обачними. Класично ховаються під мостами. Щоб тебе вверх не підняло. Бо буває, машини піднімає", – каже начальник відділу метеорологічних прогнозів Владислав Білик.

"Відійти від вікон, відімкнути електрику, там спостерігається перепад тиску – просто взриваються банки з консервацією – відомі випадки коли із курей просто висмикувалося пір’я", – коментує завідувачка відділу Українського гідрометеорологічного інституту Віра Балабух.

Для мешканців Тернопільщини - смерч - поки що лише забавка. Фільмують відео на кшталт американських полювальників на Торнадо - тільки за кермом трактора.

Залиште свій коментар

Вибір редакції