Чергові переговори щодо ЧФ

Переговори не завершилися однозначними рішеннями, проте механізм інвентаризації об'єктів ЧФ в Україні вже майже погоджено.


Росія не має наміру підкорятися рішенням українських судів місцевої юрисдикції про передачу навігаційного устаткування, що використовується Чорноморським флотом Росії, Державній службі гідрографії України.

Про це заявив статс-секретар МЗС Росії, заступник міністра закордонних справ РФ Григорій Карасін.

"Такі питання ми виносимо на міждержавний рівень, а отже рішення місцевих судів, селищних судів, вони не підпадають під ці критерії і не є для нас істиною в останній інстанції", - сказав Карасін у вівторок за підсумками п'ятого засідання підкомісії з питань перебування на Україні Чорноморського флоту. 

Замміністра підкреслив, що питання перебування ЧФ РФ у Криму відносяться до компетенції зовнішньополітичних відомств України і Росії. За його словами, влада Росії поважає судові інстанції України, проте готова підкорятися лише рішенням міждержавного рівня.
 
У свою чергу, перший заступник міністра закордонних справ України Володимир Огризко не погодився з позицією російського колеги. 

"Ми все-таки виходимо з того, що український суд будь-якого рівня виносить ухвали на рівні держави Україна. Тому таке рішення повинне выконуватися", - сказав український урядовець на прес-конференції за підсумками засідання.
 
Огризко висловив жаль у зв'язку з тим, що Україна і Росія не підписали необхідних для безперешкодного функціонування ЧФ РФ в Україні угод про використання об'єктів навігаційно-гідрографічного устаткування.

Огризко також повідомив, що на засіданні у вівторок сторони домовилися найближчим часом повторно внести пропозиції для підписання цих угод.

Заступник голови МЗС України, крім того, оприлюднив інформацію про те, що Україна і Росія практично погодили механізм проведення інвентаризації об'єктів на території України, які використовуються Чорноморським флотом Російської Федерації.

«Завдяки роботі наших експертів, ми в цілому наблизилися до того, щоб погоджувати текст механізму проведення цієї інвентаризації», - сказав Огризко. 

За його словами, залишилося ще два невеликі питання, які експерти обіцяли сформулювати впродовж 2-3 тижнів.

«Потім ми домовимося про проведення консультацій, щоб остаточно погоджувати цей текст після чого дорога до інвентаризації буде відкрита», - додав заступник міністра.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: