Чернігівщина без влади

Половину районів Чернігівщини нині позбавлено голів. Масова відставка на районному рівні за власним бажанням відбулася після заяви про звільнення очільника області

Віктор Ющенко та Микола Лаврик
Сайт президента України
Тепер колишній губернатор Чернігівщини Микола Лаврик потрапив у немилість керівників держави.

Відставці чернігівських голів передував корупційний скандал. Голову одного з районів схопили на гарячому - він отримував хабар за перемогу в земельному тендері. 

Найбільший корупційний скандал на Чернігівщині обернувся не поодиноким залпом виключно проти фігурантів скандалу. Для регіональної еліти він прогримів гарматною канонадою. Свого керівника втратила не лише область,  під обстріл потрапили й сім голів райдержадміністрацій.

У регіоні досі сперечаються:  голова Козелецької райдержадміністрації попав під приціл унаслідок спланованої операції чи все ж таки він корупціонер, котрий торгував землею направо-наліво. За два тижні до арешту той писав в управління служби безпеки, мовляв, проти мене готують провокації. 

Арешт  голови району, суміжного з Київщиною,  став,  принаймні, публічною причиною відставки губернатора Миколи Лаврика.

Потім була оптова відставка ще сімох  голів районів за власним бажанням.  Чотири райони межують із Київщиною. Там земля вже цінується не менше, ніж поблизу столиці. За соціально-економічними показниками всі ці райони є не найгіршими, що навіть визнала президентська комісія.

Ніяких прорахунків не знайдено й у роботі колишнього губернатора, утім, у нього немає бажання й далі займатися політикою.  

Георгіївський монастир у Козельці Чернігівської області (Фото: www.serg-klymenko.narod.ru)
Корупційний скандал навколо голови Козелецької райдержадміністрації є одним із найтаємничіших і найгучніших за всю історію незалежної України. (Фото: www.serg-klymenko.narod.ru)

В.о.  очільника області Володимир Хоменко поки що небагатослівний. І пояснює своє призначення географічними чинниками: "Я людина, недалека від Чернігівщини".

В облдержадміністрації нині досить пікантна ситуація.  Тимчасово виконують свої обов’язки не лише голова області, а й два його заступники. Кабмін уже обурювався, що губернаторство Хоменка не узгоджено з виконавчою владою.

Чернігівщина завжди була так званим червоним поясом. Це регіон, де більшість за комуністами та соціалістами. Хоча  рейтинг останніх тут суттєво знизився.  Водночас ця область ніколи не була електорально привабливою. Але нині  кожен голос може стати вирішальним  у конфігурації майбутньої коаліції. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: