Черномирдін: була б моя воля – була б широка коаліція

Черномирдін стверджує, що повідомлення українських ЗМІ про вплив Росії на владу України є перебільшеннями.

Для нормального розвитку України вкрай важлива політична стабільність, але яким чином її забезпечити, повинні вирішувати самі українці, а не іноземні посли. Про це заявив Віктор Черномирдін на прес-конференції, присвяченій підсумкам його роботи російським послом в Україні.

Відповідаючи на питання, наскільки вірні чутки про те, що його відкликали з Києва за те, що він не забезпечив створення широкої коаліції між Партією регіонів та БЮТ, дипломат відповів: "Якщо б була моя воля, у вас давно була б вже і коаліція, і все інше".

"Це якщо б була моя воля. Тому є коаліція, немає коаліції... це справа внутрішня. Я вже говорив, багато хто посилається, я читаю: ось, всі побігли до американського посла. Другі побігли до цього посла... Ніхто нікуди не бігає, а якщо і бігає, то не від великого розуму. Це внутрішнє питання, це серйозне питання", - відзначив Черномирдін.

Він також сказав, що в Росії переживають за Україну, за те, що відбувається в країні. "І де б я не з'явився, всі питають - ну, що вони? Ну коли вони, коли у них це все (нестабільність) пройде? А я відповідаю - як закінчиться, так пройде", - сказав Черномирдін.

"Я сам працював (у владі), я навіть уявити собі не можу, щоб до мене хтось приїхав, почав би мені якісь поради давати. Не знаю, як би він вийшов з кабінету! Тому і я сам ніколи б не дозволив собі (давати поради), я б не дійшов до такого", - підкреслив дипломат, додавши, що і інші посли, ймовірно, поводяться так само коректно.

Черномирдін сказав, що повідомлення українських ЗМІ про вплив Росії на владу України є перебільшеннями.

"Про що розмова? Висловлювати думку нікому не заборонено, але впливати - це нереально. Для розумного серйозного політика головне - це країна і свій народ. Ось головний показник, а все інше - розмови і міркування", - сказав він.

"Ми дуже хочемо, щоб ви (в Україні) швидше вирішували свої проблеми, щоб у вас була політична стабільність. Без політичної стабільності неможливо досягти всього іншого, ні у фінансах, ні в банківській діяльності, ні в судовій сфері, ні в науковій... Так просто не буває", - сказав Черномирдін, додавши, що досягнення політичної стабільності і перспективи країни - "це все в руках політиків".

Нагадаємо, 11 червня указом президента РФ Черномирдін був звільнений з посади посла і призначений радником Дмитра Мєдвєдєва. На нього поклали обов'язки спеціального представника президента з питань економічного співробітництва з державами - учасниками СНД. Віктор Черномирдін обіймав посаду посла РФ в Україні з 2001 року.

Читайте також:

Черномирдін поважає Ющенка за те, що той малює

Наступник Черномирдіна буде "нормальний, чорнявий" і не Затулін

Черномирдін: Тимошенко повинна носити штани

Черномирдін: в Україні людям забороняють говорити російською

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: