Черномирдін: газ для України тільки дорожчатиме

Посол прокоментував заяву Ющенка про те, що газові домовленості між Україною та Росією не влаштовують обидві сторони.

Посол Росії в Україні Віктор Черномирдін заявив, що газові угоди влаштовують "Газпром" і він не бачить необхідності їх змінювати. Він заявив, що "насамперед, необхідно працювати й виконувати те, що прийнято".

Так він прокоментував заяву президента Віктора Ющенка про те, що нинішні газові домовленості між Україною та Росією не влаштовують обидві сторони.

"Я не знаю, що конкретно мав на увазі президент Ющенко то що його не влаштовує. Якщо в нього є якісь пропозиції - нехай вносить. Адже до будь-якої угоди можна підходити по-різному. Меж удосконалення не існує", - сказав Черномирдін.

"Сказати про необхідність змін - це одне. А пояснити, що мається на увазі - інше. Ті домовленості, ті контракти, які ми уклали з Україною, розраховані на 10 років. І я не бачу необхідності їх змінювати", - зазначив посол.

"Узимку ми прийняли остаточне рішення по ціновій політиці. Розрахунки для України мають бути такими, як і для всіх європейських споживачів. Це питання закрито - щоб більше не повторювалися ситуації з новорічним відключенням газу", - сказав Черномирдін.

"А що стосується розмов про те, що Росії в угодах щось не подобається, я зустрічався з керівниками "Газпрому" і не чув, щоб хтось сказав, що нас щось не влаштовує. Якби угода нас не влаштовувала, ми б її не підписували", - підкреслив посол.

Відповідаючи на питання, чи можливий перегляд ціни газу для України, він сказав: "Можливий, але тільки вбік збільшення".

"З нинішнього року, як і було неодноразово сказано Україні, ми працюємо за європейською схемою: наші ціни залежать від світової кон'юнктури. На початку 2009 року вартість газу для України була 450 доларів за тисячу кубометрів, сьогодні це вже інша цифра, тому що помінялися ціни на нафту", - зазначив Черномирдін.

"Буде рости вартість нафти - підвищиться й ціна газу. Причому не тільки для України. У нас, в Росії, ціни теж залежать від світової ситуації, трансформуються і по суті справи підвищуються ", - сказав посол.

Читайте також:

"Нафтогаз" хоче платити "Газпрому" по-своєму

Російський газ для України подешевшав майже на 100 доларів

Дубина підготував у Москві "ґрунт" для візиту Тимошенко

Секретаріат президента боїться гніву "Газпрому"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: