Черномирдін: Росія не зазіхає на українську власність

Екс-посол Росії в Україні Віктор Черномирдін стверджує, що Росія не зазіхає ні на суверенітет України, ні на ГТС, а українці чогось не розуміють цього.

Екс-посол Росії в Україні Віктор Черномирдін вважає "блефом" заяви про те, що Росія хоче "захопити" українську газотранспортну систему.

"Ніколи ми так питання не ставили. Ми навпаки говорили - давайте будемо разом, створимо російсько-українську організацію, потім підключатися європейці і нехай цей консорціум сам працює, сам заробляє, сам робить реконструкцію (ГТС)", - сказав він в ефірі одного з телеканалів.

"Така можливість є. Україна б давно забула, що таке газ. І за обсягами, і за ціною. Нерозуміння цього питання просто дивує. Як можна це не зрозуміти?", - дивується Черномирдін.

Екс-посол нагадав, що такий українсько-російський консорціум був створений, "хоча підписався під ним і Шредер (колишній канцлер Німеччини), і французи, і італійці", але він не працює. "Я повинен сказати, не працює з вини України. Україна не виявляє ніякої ініціативи тут.

Хоча, здавалося б, найбільше зацікавлена повинна бути Україна. Що європейці зробили? Вони кажуть - ми готові, але ви спочатку виведіть з "Нафтогазу" газотранспортну систему. Я вважаю, тому що я один з тих людей, які створювали цю систему, ні в Росії, ні в Україні не можна цього робити", - резюмував Черномирдін.

Він також завважив, що ставлення Мєдвєдєва до Ющенка не повинно стасуватися українського народу: "Президент звернувся до президента, а не до українського народу. Російсько-українські відносини дуже важливі, в чомусь треба вгамувати свої амбіції".

Нагадаємо, Віктор Черномирдін заявив, що Росія згідна на будь-якого українського президента.  "Це старе питання. Ми ставитимемо на того, кого оберуть. Ми ставимо на український народ", - сказав він.

Такич чином дипломат відповів на запитання щодо начебто "лояльного" ставлення прем'єра РФ Володимира Путіна до української колеги Юлій Тимошенко та президента РФ Дмитра Мєдвєдєва до лідера Партії регіонів Віктора Януковича.

Читайте також:

Наступник Черномирдіна буде "нормальний, чорнявий" і не Затулін

Черномирдін: Тимошенко повинна носити штани

Черномирдін: в Україні людям забороняють говорити російською

Ющенко дав Черномирдіну орден

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: