Черномирдіна погрожують оголосити персоною нон-грата

Міністрерство закордонних справ готове оголосити російського посла персоною нон-грата. У Росії такий крок вважають проголошенням війни.

Міністр закордонних справ Володимир Огризко попереджає посла Росії Віктора Черномирдіна, що його можуть оголосити персоною нон-грата в Україні.

Під час зустрічі з російським дипломатом Огризко висловив протест "недружнім і вкрай недипломатичним оцінкам" Черномирдіна, коментарям і висловлюванням на адресу України та її керівництва.

Він наголосив, що такі дії посла суперечать положенням Віденської конвенції про дипломатичні відносини, а також нормам дипломатичної етики та міжнародного права та несумісні зі статусом керівника дипломатичного представництва в країні перебування.

Згадані вище дії можуть стати причиною застосування українською стороною положень статті 9 Віденської конвенції про дипломатичні відносини 1961 року, тобто оголошення його персоною нон-грата та заборону в`їзду у країну.

На думку голови МЗС, генеральні консули РФ у Харкові, Одесі та деякі дипломати Посольства РФ в Україні також порушують норми Віденської конвенції про дипломатичні відносини.

У той же час директор Інституту країн СНД Костянтин Затулін вважає, що рішення оголосити посла іноземної держави персоною нон-грата можна розцінювати як проголошення війни.


Читайте також:
Черномирдін порадив Україні почекати з кредитом

Черномирдін працюватиме в Україні

Черномирдін хоче пустити українську трубу на металобрухт

ВідеоЧерномирдіна погрожують оголосити персоною нон-грата

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: