Черномирдіна звільнили через провал "ширки"

Колишній російський депутат Олексій Мітрофанов впевнений, що екс-посол не виконав завдань, які перед ним ставила російська влада.

Президент Росії Дмитро Мєдвєдєв призначить новим послом РФ в Україні кадрового дипломата, а не політика.

Таку думку висловив президент Центру національної геополітики, екс-депутат Державної думи РФ Олексій Мітрофанов.

"Я думаю, що це буде професійний МЗСівський посол", - сказав російський політик. Він не виключив, що вакантну посаду обійме заступник голови МЗС Росії Григорій Карасін і відзначив, що таке призначення може продемонструвати рівновіддаленість РФ від усіх політичних сил України.

"Кадровий дипломат не буде послом, який виконуватиме делікатні місії й буде залучений вглиб українських проблем", - вважає Мітрофанов. При цьому він впевнений, що це дозволить країнам відійти від "спеціального" діалогу до простого дипломатичного діалогу.

Разом із тим, експерт переконаний, що звільнення Віктора Черномирдіна за півроку до виборів означає, що ті завдання, які перед ним стояли, особливо останнім часом, не було виконано.

"Керівництво Росії дратувала його ставка на Юлію Тимошенко, оскільки ця ставка за останній рік не виправдалася", - відзначив Мітрофанов.

Крім того, він звернув увагу на зрив переговорного процесу про створення "широкої" коаліції між БЮТ і Партією регіонів. "На цю коаліцію розраховували тут, у Москві, в певних колах", - переконаний Мітрофанов.

На його думку, Росія зараз опинилася у складних умовах, оскільки в Кремлі не можуть зрозуміти, "на кого ставити" на виборах президента України.

"Черномирдін помаранчеву революцію програв, ніяких проросійських політиків не виростив, хоча у нього були величезні можливості – зв`язки і фінансові ресурси. Все це входить в обов`язки посла. Американський посол цим займається", - додав Мітрофанов.

Нагадаємо, російський президент Мєдвєдєв звільнив Черномирдіна з посади 11 червня. Причиною відставки було названо стан здоров'я дипломата.

Нового посла РФ в Україні чекають не раніше осені. Вже неофіційно названо кілька кандидатур на цю посаду.

Зокрема, це заступник міністра закордонних справ РФ Григорій Карасін, постійний представник Росії при НАТО Дмитро Рогозін, губернатор Московської області Борис Громов і губернатор Санкт-Петербурга Валентина Матвієнко.

Читайте також:

Наступник Черномирдіна буде призначений не раніше жовтня

Дипломати вже знайшли заміну Черномирдіну

На прощання Черномирдін подякував Україні "за все"

Черномирдіна звільнено з посади посла Росії в Україні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: