Черновецький: на київській землі можна заробити ще десятки мільярдів

Мер Києва категорично заперечує закиди, що за часів роботи його "молодої команди" в столиці було вкрадено землі на 70 мільярдів.

Мер Києва Леонід Черновецький заявляє, що у Києві є ще стільки нерухомості і землі, що цього вистачить, щоб наповнювати бюджет міста упродовж десятків років.

"Нерухомості і землі у Києві лишилося ще стільки, що їх правильна приватизація ще довгі десятиліття буде наповнювати бюджет міста на десятки і десятки мільярдів доларів", - сказав міський голова в інтерв'ю журналу "Корреспондент".

Він додав, що заробити в першу чергу можна на приватизації комунальних ринків, "на яких в тіньовому обігу щоденно проходять мільйони гривень, що збираються з продавців з одного боку бандитами, з іншого - чиновниками?"

"Ринки мають бути приватизовані. І від цього можна отримати негайно в бюджет сотні і сотні мільйонів гривень. Інше питання, що кияни не повинні втратити ці ринки як місце для купівлі необхідних для них товарів. Але все це можна прописати в умовах приватизації. А сама приватизація повинна проходити на аукціонах", - переконаний Черновецький.

Відповідаючи на закиди, що за часів роботи "молодої команди" вкрали землі на 70 мільярдів, мер заявив, що в Києві приватизовано лише близько 7% земель.

"Тобто можливостей для приватизації землі, яку обов'язково треба продавати з аукціонів, цілком достатньо. Інше питання, що цю землю ніхто не хоче купувати. Не хочуть з низки причин, головна з яких - відсутність при винесенні на аукціон всіх погоджень, що стосуються комунікацій. Бо врешті комунікації можуть обійтися власнику дорожче, ніж сама земля. Бо приватизувавши землю треба буде давати хабарі за ті чи інші рішення", - сказав Черновецький.

Водночас він назвав оренду землі "прихованою формою приватизації", за якої орендар не платить державі одразу всю суму вартості землі, а має можливість упродовж довгого періоду часу платити відносно невелику, порівняно з реальною вартістю землі, оренду. А після цього "вирішивши питання у кабінетах", має можливість купити землю не на аукціоні, як передбачено законом, а за її ринкову ціну, що може бути у декілька разів нижчою за аукціонну вартість.

Нагадаємо, глава КМДА Олександр Попов стверджує, що земельні відчуження, вчинені київською владою за останні роки, досягли 70 млрд грн, а розкрадання зі столичного бюджету склали близько 4 млрд грн.

Проте Генпрокуратура не буде порушувати кримінальну справу проти Леоніда Черновецького і його команди: у ГПУ немає жодних матеріалів від контролюючих органів про зловживання в столиці.

Читайте також:

Генпрокуратура не буде заводити справи на Черновецького та його команду

За Черновецького у киян щодня відбирали 2,5 га землі

Київські чиновники дружно почали постити

Київська влада визнала земельні махінації на 70 мільярдів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: