Черновецький забув імена засновників Києва, відкриваючи їм пам’ятник

Київський мер оконфузився під час урочистого відкриття пам'ятника засновникам Києва. Далі промову Черновецький читав з папірця.

Мер Києва Леонід Черновецький, відкриваючи 28 травня відреставрований пам'ятник засновникам Києва, забув їхні імена.

Відкриття пам'ятника проходило в урочистій обстановці. У Старонаводницькому парку грав Київський муніципальний духовий оркестр і співали вокалісти ансамблю "Благовіст". Відкриття було заплановане о пів на другу дня. Мер столиці запізнився на 16 хвилин.

Синьо-жовту стрічку, якою обв'язали пам'ятник, зняв Леонід Черновецький. Під час його вітальної промови стався конфуз - міський голова забув імена засновників Києва.

"Як я і обіцяв, до дня Києва ми відкриваємо повністю відреставрований найголовніший пам'ятний знак Києва, пам'ятник засновникам Києва: Хориву, їх сестрі Ще... Кию, - сказав Черновецький. Після секундної паузи він виправився. - Щеку і їх сестрі Либіді".

Подальшу промову мер міста читав з папірця. Після Черновецького виступав Валентин Згурський, який обіймав посаду голови київського міськвиконкому в 1979-1990 роках. Він не зміг згадати імена Кия і Хорива.

"Щоб увічнити 1500-річчя Києва, було прийнято рішення спорудити пам'ятник засновникам міста Хориву і... ой... і Либіді. Сестрі. Коротше кажучи, стало питання: де ж його поставити", - розповів Згурський, виступаючи перед публікою.

Нагадаємо, 23 лютого з невідомої причини частково обвалився пам’ятник засновникам Києва – Кию, Щеку, Хориву та їхній сестрі Либіді. Було зруйновано частину човна з фігурами братів Щека і Хорива.

28 травня оновлений монумент урочисто відкрили. Зі скульптур було видалено старий бетон і замінено на новий, а також замінено внутрішній каркас пам’ятника та вкрито його антикорозійною сумішшю.

Пам’ятник на честь засновників Києва було встановлено у 1982 році - до 1500-річчя міста.

Читайте також:

Черновецький: Іван Кожедуб збив 1962 німецьких літаки

Черновецький відродить в Києві тимурівський рух

Більше 80% киян вимагають від Черновецького піти у відставку

Черновецький побудує будинки для бідних на зараженій ртуттю землі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: