Черновецький порушує конституційні права киян

Прокуратура столиці виступила проти запровадження платних послуг у київських лікарнях.

Київська прокуратура заявляє, що наміри столичної влади зробити платними низку послуг у лікувальних закладах міста порушують Конституцію та законодавство України.

Про це йдеться в приписі прокуратури, винесеному на проект розпорядження Київської міської державної адміністрації "Про встановлення тарифів на платні послуги, що надаються лікувально-профілактичними державними і комунальними закладами охорони здоров’я".

Припис винесено столичному меру Леоніду Черновецькому. Прокуратура зокрема зазначає, що запровадження тарифів на лікування порушить статтю 49 Конституції та "Основи законодавства України про охорону здоров’я".

Прокуратура вимагає від Черновецького усунути виявлені порушення. Зокрема, вона нагадує, що в Україні вже є затверджений у 1998 році перелік платних медичних послуг.

Виявляється, що низка послуг, за які столична влада хоче брати гроші, за законом є безкоштовними. Більше того, від деяких із них напряму залежить здоров'я людей, якщо вони не зможуть за них розрахуватися.

Крім того, у порушення ст. 25 закону "Основи законодавства України про охорону здоров’я" проектом розпорядження не враховано інтересів соціально незахищених верств населення та пільгових категорій громадян, зазначається у повідомленні прокуратури.

Нагадаємо, раніше про запровадження платних послуг у київських лікарнях заявила заступник київського мера Ірена Кільчицька.

Можливість запровадження платних послуг, принаймні для деяких пацієнтів, розглядають і у Міністерстві охорони здоров'я України.

Читайте також:

Лікування в Україні стане платним

Медицина у Києві стане платною

Черновецький підняв ціни на стриптиз та казино

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: