Черновецький роздав півгектара землі під Батьківщиною-матір'ю

Столична прокуратура оскаржує земельні рішення Київради, які можуть зашкодити історичному центру міста.

Прокуратура Києва подала до Господарського суду чотири позовні заяви про визнання недійсними і скасування незаконних рішень Київради щодо виділення землі біля пам’ятника "Батьківщина-мати".

Йдеться про колишню автостоянку для зупинки екскурсійних автобусів, що прибували до Національного музею історії Великої Вітчизняної війни, Співочого поля, Києво-Печерської лаври.

Перевірка, проведена столичною прокуратурою, встановила, що рішеннями Київради від 25 грудня 2008 року майже 0,40 га землі в Козятинському провулку було передано у власність чотирьом особам – для будівництва й обслуговування житлових будинків та господарських споруд. Ці особи, отримавши державні акти на право власності на землю, одразу перепродали наділи одному власнику.

Відведені земельні ділянки належать до архітектурної охоронної зони. Вони розташовані на території буферної зони ансамблю Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника, що включений до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. До того ж, зазначені ділянки розташовані в зоні охоронюваного ландшафту – в безпосередній близькості до земляних укріплень колишньої Київської фортеці, йдеться у повідомленні.

Чинне земельне та містобудівне законодавство України забороняє діяльність, яка шкідливо впливає або може вплинути на дотримання режиму використання охоронних зон навколо історико-культурних заповідників. Окрім того, при здійсненні містобудівної діяльності має бути забезпечена охорона культурної спадщини, наголосили у прокуратурі.

Майбутнє будівництво у Козятинському провулку може шкідливо вплинути на додержання режиму використання історичних земель, а рішення Київради про передачу зазначених ділянок були прийняті з порушенням земельного та містобудівного законодавства, додали в столичній прокуратурі.

Нагадаємо, наприкінці липня київська прокуратура встановила факт незаконного виділення майже 115 гектарів землі в довгострокову оренду.

Втім, протест прокуратури Київрада відхилила. Земельне рішення визнав недійсним суд.

Читайте також:

Черновецький встановив ціни на косметичні послуги для трупів

Київрада намагалася незаконно роздати 115 га землі

Черновецький встановив монополію на всі ритуальні послуги в Києві

Київрада роздала землі в Пущі-Водиці та Кончі-Заспі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: