Черновецький: у Києва немає грошей на Євро-2012

Мер Києва пожалівся президенту, що депутати забрали зі столичного бюджету надто багато грошей. Тепер на дороги для Євро-2012 може не вистачити.

Віктор Ющенко, Леонід Черновецький
Офіційний сайт Президента України
Віктор Ющенко та Леонід Черновецький
В бюджеті Києва відсутні гроші на підготовку транспортної інфраструктури до проведення Євро-2012.

Про брак коштів заявив мер столиці Леонід Черновецький під час наради з президентом Віктором Ющенком, присвяченій підготовці до футбольного чемпіонату.

За словами мера, дефіцит бюджету становить 1 мільярд 130 мільйонів гривень. Він нібито виник через те, що Верховна рада вилучила з міського до державного бюджету кошти в обсязі 7,5 мільярдів гривень

Черновецький додав, що за таких умов не вбачає можливості розбудови транспортної інфраструктури Києва в поточному році.

Зі свого боку, Віктор Ющенко порадив меру знайти гроші на фінансування.

Президент запропонував два варіанти: "або через своїх депутатів у парламенті" домогтися змін бюджетного законодавства з метою повернути вищезгадану суму. Або звернутися до уряду, щоб він надав дозвіл на випуск цінних паперів на 1 мільярд 130 мільйонів гривень, які будуть реалізовані на внутрішньому ринку і, таким чином, профінансувати будівництво транспортної інфраструктури.

Ющенко доручив Черновецькому 30 червня поставити це питання перед урядом та парламентом. Як відомо, розвинена транспортна інфраструктура є однією з головних умов для проведення Євро-2012.

В цілому бюджет Києва глава держави охарактеризував рівнем 2002 та 2003 років. Вилучення понад 7 мільярдів гривень з бюджету Києва фактично означає "зробити бюджет на 30% гіршим", наголосив Ющенко.

Нагадаємо, низка політиків очікує, що за наслідками наради з Леонідом Черновецьким останнього буде звільнено з посади. Раніше відсторонити Черновецького від виконання обов'язків голови КМДА рекомендувала президенту Верховна рада.

Депутати заявляють про критичний стан у Києві та вимагають розслідувати діяльність мера. Так, катастрофічна ситуація склалася з виконанням бюджету. На 1 червня отримано лише 26% від запланованих надходжень за рік. І в Києвраді кажуть, грошей не буде.

Читайте також:

Ющенко вимагає відповідально готуватися до Євро-2012

В Україні створено новий керівний орган Євро-2012

Черновецький збирає "ідеальних таксистів": англомовних гонщиків

Рада рекомендувала відсторонити Черновецького

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: