Черновецький виселяє послів

Посли Німеччини і Туреччини в Україні — Рейнгард Шеферс і Ердоган Шериф Ішджан – виявилися під загрозою виселення з квартир, які вони орендують.

Посли Німеччини і Туреччини в Україні — Рейнгард Шеферс і Ердоган Шериф Ішджан – виявилися під загрозою виселення з квартир, які вони орендують.

Столичні власті планують продати з аукціону житло, в якому зараз проживають іноземні дипломати.

Леонід Черновецький
УНІАН
Наміри Леоніда Черновецького можуть викликати дипломатичний скандал
Столичні власті готуються продати з аукціону житло, в якому зараз проживають іноземні дипломати. Така доля спіткає 31 фешенебельну квартиру і машиноміста в центрі Києва. В даний час квартири знаходяться у віданні комунального підприємства "Генеральна дирекція Київської міськради по обслуговуванню іноземних представництв" (ГДІП).

Питання продажу житла, що орендується дипломатами і європейськими структурами, буде винесене на найближчу сесію Київради. Столичні власті упевнені, що житловий фонд не відповідає "сучасним нормам проживання". У проекті рішення Київради, яка потрапила в розпорядження газети "Дело", написано: якщо приміщення не відремонтувати капітально, то повторно здати їх в оренду дипломатам вже не вийде. Але для ремонту потрібні значні кошти, яких у міських властей немає. Муніципалітет обіцяє, що виручені від продажу гроші підуть до спеціального фонду міського бюджету — на будівництво соціального житла.

На думку джерел в МЗС, якщо Київрада схвалить таке рішення, в Україні може вибухнути великий дипломатичний скандал.

Газета "Дело" вирішила перевірити, наскільки відповідають істині вказані в проекті рішення зведення. Перше, що вдалося з'ясувати, це те, що більшість приміщень винаймають або іноземні представництва, або резиденції послів і їх помічників. Всі вони були щиро здивовані підготовлюваним продажем житла, що знімається ними. При цьому контракти на оренду приміщень, укладені з ГДІП, у повному порядку і підписані на декілька років вперед, а орендарі цілком задоволені умовами мешкання.

Послів не попередили

У будинок на вулиці Горького, 15, де до продажу готуються дві п'ятикімнатні і одна семикімнатна квартири, кореспондента не впустили співробітники Спеціальної державної служби охорони диппредставництв. Все що вдалося роздивитися — чиста і багата парадна, відповідна рангу проживаючих там персон — посла Німеччини і деяких співробітників дипкорпусу.

"Дело" зв'язалось з посольством Німеччини в Україні. Спочатку там зацікавилися інформацією про можливий продаж державою квартир, що орендуються ними, але потім відмовилися коментувати ситуацію, що склалася.

Не одержував офіційних попереджень про майбутнє виселення і посол Туреччини, який, як виявилося, проживає в семикімнатній квартирі в будинку на вулиці Стрілецькій.

Сюрпризом стала поява кореспондента "Дело" у восьмикімнатній квартирі на вулиці Богдана Хмельніцкого, 50, яке орендує Україно-європейський центр консультанта з питань законодавства. Адміністратор проекту Олена Едаменко розповіла, що договір на оренду дійсний ще два роки, і продавати її київська влада не має права. Вона дозволила оглянути і сфотографувати приміщення — все доглянуто, комфортабельно і по-європейськи.

Нічого не чув про підготовку приміщень до продажу і директор Бюро інформації при Раді Європи в Україні Олександр Павличенко. Ця почесна організація розташовується на першому поверсі будівлі на вулиці Івана Франка, 24а. Павличенко повідомив, що офіс орендує не очолюване ним бюро, а Міністерство закордонних справ. І це врегульовано меморандумом про взаєморозуміння, підписаним між Україною і Радою Європи в 2001 році.

У прес-службі МЗС також були захоплені зненацька питанням про продаж київськими властями приміщень, що орендуються послами, і попросили час на відповідь.

Комерсанти теж в списку

Дивним чином в списку підготовлюваних до продажу приміщень в проекті Київради опинилися й офіси, що орендуються комерційними фірмами. Серед них таке крупне підприємство, як Науково-виробниче об'єднання імені Фрунзе. Воно знімає в службових цілях квартиру на вулиці Горького.

Крім того, під загрозою виселення девелоперська компанія "Інвест Сервіс Плюс" і будівельна фірма "Інтербір".

Комерсанти також не збиралися найближчим часом покидати насиджені місця, і практично всі задоволені житловими умовами.

Влада Києва хоче ринкових відносин

В той же час генеральний директор ГДІП Павло Крівонос повідомив "Дело", що не "всі приміщення будуть продані відразу". "Якщо якесь іноземне представництво захоче купити приміщення, що орендується ним, то, будь ласка, але платити доведеться за ринковими цінами", — попередив він.

Цю інформацію підтвердив і перший заступник мера Києва Денис Басс. Він повідомив, що квартири продаватимуться з аукціону у міру їх звільнення за ринковими цінами.

У свою чергу, джерело в МЗС не виключило, що в бажанні продати більше майна, що належить київській міській общині, столична влада переходить межу. "Вони підводять нашу країну до дипломатичного скандалу і підривають імідж української держави", — резюмував дипломат.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: