Черновецького визнали небезпечним. Київ на шляху до катастрофи

Спеціальна комісія ВР визнала, що Київ знаходиться на межі глобальної техногенно-екологічної катастрофи.

У п'ятницю, 5 червня, Верховна рада планує заслухати звіт Тимчасової слідчої комісії щодо вивчення діяльності Леоніда Черновецького на посаді київського міського голови.

Згідно з висновками комісії, Київ знаходиться на межі глобальної техногенно-екологічної катастрофи, головною причина чого є неналежне виконання обов'язків посадовими особами КМДА.

Ця катастрофа буде мати незворотні наслідки для життя мільйонів мешканців Києва, йдеться у короткому звіті ТСК, за затвердження якого проголосували 10 з 11 членів комісії.

Найбільш небезпечними є такі проблеми та об'єкти, які забезпечують життєдіяльність міста: Правобережний каналізаційний колектор, Бортницька станція аерації, забудова Лівобережної дамби Київської ГЕС, довжина якої становить 41 км, будівництво мостового переходу окружної дороги через Київське водосховище.

Небезпечними є багаторічні скиди неочищених поверхневих стоків р. Либідь у Канівське водосховище, стічні води від полігонів твердих побутових відходів, необґрунтований відбір піску із русла Десни і верхів'я Канівського водосховища тощо.

Усе це може призвести до техногенно-екологічних катастроф та до того, що принаймні 35 мільйонів людей залишаться без питної води. Адже водозабори і колектори настільки зношені, що не можуть очищувати забруднені стоки. А багатомільйонні суми, передбачені на реконструкцію, просто розкрадаються.

З 431 водних об'єктів жоден не відповідає водогосподарсько-екологічним вимогам по якості води в них.

У столиці нараховується 1196 потенційно небезпечних об'єктів з високим ступенем ризику, в тому числі 39 хімічно небезпечних та 2 радіаційно небезпечних - Інститут ядерних досліджень НАН України та спец комбінат "Радон". У 2008 р. зареєстровано більше 1300 надзвичайних ситуацій, в т.ч. більше 1000 - техногенного характеру. Кількість загиблих - більше 400.

Водночас, як відзначають у звіті, бюджет Києва-2009 затверджено з порушеннями терміну та методологічних засад Мінфіну, його зміст свідчить про відсутність стратегії розвитку міста, а розроблені та затверджені загальнодержавні програми не виконуються.

"Така ситуація обумовлена, насамперед, неналежним виконанням посадовими особами КМДА, в першу чергу Київським міським головою Черновецьким, покладених на них Конституцією і законами обов'язків. Сьогодні слід ясно і недвозначно назвати прізвище людини, яка повинна нести всю відповідальність за можливе лихо. Це ім'я - Леонід Черновецький", йдеться у звіті.

Комісія ВР називає критичним і стан медичної галузі.

"Система охорони здоров'я в Києві, колись зразкова, за три роки правління команди Черновецького, повністю розвалена", йдеться у звіті.

У шпиталі ветерани отримують їжу як у концтаборі – раз на добу. Рентабельність крематорію – 30%.

Крім того, у висновках комісії йдеться про те, що процедури закупівель проводяться з порушеннями законодавства.

"За даними МОЗ лише 2007 року під час укладання угод про закупівлю допущено порушень бюджетного законодавства більш як на 70 мільйонів гривень. Бюджетне фінансування галузі в 2008 року передбачало більше 2 мільярдів гривень. Реально профінансовано трохи більше половини. Куди подівся 1 мільярд гривень - суцільна загадка", йдеться в звіті.

Увагу комісії привернула тарифна політика в сфері надання ритуальних послуг - за вказівкою керівництва КМДА, діючі тарифи були безпідставно підвищені від 2 до 5 разів.

Знайдені порушення законодавства в галузі забезпечення майнових та корпоративних прав територіальної громади, земельного законодавства та в діяльності комунальних підприємств столиці.

Порушення діючого законодавства відзначили і в сфері ЖКГ.

"Внаслідок злочинного нехтування посадовими обов'язками керівництва КМДА, стан житлового господарства є критичним. Головним обов'язком керівництва КМДА мала би бути розтарифікація кожної з 26 послуг, які оплачуються громадянами. Всупереч діючим постановам Кабінету Міністрів, міська влада пішла шляхом незаконного кратного підвищення тарифів на комунальні послуги. Критерії підвищення визначені не були. Перелік підприємств був підготовлений на розсуд керівництва КМДА", йдеться у звіті.

Дісталося і муніципальній ТРК "Київ" – комісія стверджує, що канал транслює богослужіння "Посольства Божого" за рахунок міста.

Також ТСК стверджує, що гроші, одержані від підвищення тарифів на послуги ЖКГ розкрадаються.

Крім того у звіті відведено "декілька слів про інші напрямки боротьби посадових осіб КМДА з нашими дітьми. Їх встановлено принаймні три. Перший – незаконне знищення дитячих садків. Другий – невиплати заборгованостей за відпочинок дітей. Третій – припинення фінансування охорони навчальних закладів що матиме наслідком значне погіршення безпеки навчального процесу та криміногенної ситуації навколо середніх навчальних закладів".

"Замість організації дозвілля дітей та підлітків, керівництво КМДПА вдалося до широкомасштабного розвитку гральних салонів. Їх діяльність “кришує” один із заступників голови КМДА. Місто окуповане малими архітектурними формами, які цілодобово продають дітям та підліткам пиво та слабоалкогольні напої. Це – одна з най кричущих соціальних проблем нашого суспільства. На наших очах, шановні колеги, знищується генерація наших дітей та наших онуків", - йдеться у звіті.

Крім того ТСК стверджує, що "директор Київського зоопарку Берзіна, яка до свого призначення обіймала посаду директора КП "Центр ідентифікації тварин", мала судимість за фінансові махінації, привласнення коштів та є некомпетентною особою". У звіті йдеться, що тварин у зоопарку знищують забороненою отрутою.

Також комісія запевняє, що Черновецький дозволяє собі скасовувати рішення президента.

Однак це не повний перелік "зловживань" Черновецького - порушення закону члени комісії побачили практично у всіх сферах діяльності.

Детальний звіт комісії читайте тут.

Читайте також:

Черновецький зіграє в кіно фізика-ядерника

Черновецький створить Раду старійшин при столичній мерії

Київська влада виселяє музей Тичини заради приміщення

"Дніпро" викидають на вулицю

Майже всі кияни не довіряють Черновецькому

Ющенко дав Довгому орден

Кожен п'ятий серед найвпливовіших киян - родич Черновецького

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: