Черновецькому не дозволили "вибивати" гроші з киян через колекторів

Намір КМДА підвищити рівень оплати за послуги ЖКГ серед киян за допомогою тиску колекторських компаній визнали незаконним.

Прокуратура Києва опротестувала розпорядження Київської міськдержадміністрації, за якими столичні ЖЕКи для забезпечення своєчасної оплати киянами комунальних послуг могли залучати колекторські компанії.

Як повідомляє прес-служба прокуратури, не можна не відзначити позитивність наміру київської влади зменшити розмір заборгованості за компослуги, однак, прийняті розпорядження суперечать вимогам чинного законодавства.

У прокуратурі столиці заявляють, що стягнення заборгованості за спожиті житлово-комунальні послуги має проводити лише балансоутримувач у цивільно-правовому порядку.

А тому діяльність спеціалізованих юридичних організацій (колекторських компаній), які за розпорядженням КМДА уповноважені стягувати заборгованість з боржника, є незаконною.

Крім того, в порушення норм закону вказані розпорядження КМДА були прийняті без процедури опублікування їхніх проектів та без погодження з Державним комітетом України з питань регуляторної політики та підприємництва в Києві.

Як повідомлялося, раніше Київська міська державна адміністрація визначила порядок роботи ЖЕКів з жителями міста, які мають борги за спожиті житлово-комунальні послуги. Згідно з розпорядженням КМДА, ЖЕКи мали право залучати колекторські компанії для стягнення боргу за компослуги.

Читайте також:

Українські колектори об'єдналися в асоціацію

Кількість проблемних кредитів зросла на чверть

Слово "Київ" стало платним

Банкам заборонили надавати колекторам інформацію про боржників

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: