Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Червоні прапори обійдуться Україні в 30 мільйонів

Мінімальна вартість виготовлення одного прапора Перемоги - 40 грн. Для всієї України прапорів пошиють аж на 30 млн.

Місцевим бюджетам України прийняття Верховною радою закону щодо порядку офіційного використання копій прапора Перемоги 9 травня обійдеться мінімум в 30 млн гривень.

Таку суму нарахували активісти Громадянського руху "Відсіч".

Представники руху, зазначають, що прапорів Перемоги в Україні немає. Він має розмір 188 на 82 сантиметри з зображенням п'ятикутної зірки, серпа і молота та написом білими літерами по всій площі полотна скороченої назви дивізії – "150 стр. ордена Кутузова II ст. идрицк. див. 79 С.К. 3 У.А. 1 Б.Ф."

"Звернувшись до підприємства, яке виготовляє прапори, ми взнали, що мінімальна ціна виготовлення одного визначеного законом для вивішування на вулицях міст і сіл України прапору (без древка) коштуватиме 40 грн, якщо йдеться про велику партію", - зазначила активістка львівського осередку "Відсічі" Ольга Сало.

"Ми дізналися, що у Франківському районі Львова, який не є найбільшим з шести районів, на які поділене місто, на державні свята вивішується 2800 прапорів. В цілому ж для міста виконання Закону Верховної ради коштувало б 700 тисяч грн", - стверджує Сало.

"Екстраполювавши ці цифри на всю Україну, побачимо, що для розвішування у всій державі поряд з державними прапорами ще й червоних потрібно мінімум 30 млн грн", - підрахували у "Відсічі".

"Оскільки в законі не вказується, за які кошти мають виготовлятися ці прапори, а обов'язок їх розвішування лежить на місцевих органах влади, то й виготовляти їх вони муситимуть за кошти своїх місцевих бюджетів, щоб виконати закон", - додала Сало.

На тому, що можуть виникнути проблеми із виготовленням червоних прапорів, а також флагштоків заявив спікер Володимир Литвин. Крім того, він наголосив, що "окрім всього іншого треба мати і місця, де їх вивішуватимуть".

Нагадаємо, 21 квітня Рада встановила однією з форм увічнення Дня перемоги офіційне підняття 9 травня копій червоного прапора Перемоги на будинках поруч із державним прапором. Раніше президент Віктор Янукович заявляв про намір підписати цей закон. 6 травня закон був відправлений на погодження до Кабміну.

Читайте також:

"Свобода": у депутатів, які проголосували за червоний прапор, руки в крові

У Львові ветерани ВВВ і УПА домовилися відзначати 9 травня під держпрапорами України

Янукович підняв червоний прапор, не підписавши закон про нього

Залиште свій коментар

Вибір редакції