Червоні шлаки з Угорщини можуть отруїти все Чорне море

Екологи попереджають, що забруднені води Дунаю, якщо потраплять у Чорне море, будуть сильно розбавлені. Вони осядуть на дні і будуть впливати на екосистему.

Голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко заявила, що екологічна катастрофа, яка сталася в Угорщині, може вплинути на екосистему Чорного моря. "Забруднені води Дунаю, якщо потраплять у Чорне море, будуть сильно розбавлені. Вони осядуть на дні і будуть впливати на екосистему", - сказала вона під час відеомосту Москва-Кишинів-Київ на тему "Червоний шлам. Наскільки велика екологічна загроза". Тимочко наголосила, що Чорне море є практично закритою водоймою, і навіть незначне забруднення її вод може негативно позначитися на екосистемі.

Поки отруйні відходи угорського заводу, які вбили 9 осіб і отруїли півтори сотні, не дісталися до території України. "В Івано-Франківській та Одеській областях щодня перевіряють воду Дунаю. Червоного шламу там немає. Перевірки триватимуть доти, поки повністю не буде усунуто загрозу", - розповіли нам в прес-службі Міністерства природи.

Експерти прогнозують, що хімікати можуть дійти до України через кілька днів - 19-20 жовтня, але в невеликій концентрації. "Враховуючи, що, за розрахунками гідрологів, відбувається рух залпових викидів відповідно до гідрологічних характеристик річки Дунай ... можливо, частина стічних вод, яка не буде розбавлена і обложена у водосховищах, може потрапити на територію України ... 19-20 жовтня", - повідомив на прес-конференції начальник відділу Держводгоспу Юрій Яковенко. До Хорватії отрута вже потрапила. У Загребі зміст алюмінію у воді перевищує норму в 4,5 рази.

Завод у місті Айка, де стався витік червоного шламу, вирішили відкрити сьогодні-завтра, в іншому випадку підприємству загрожують серйозні фінансові втрати.

Нагадаємо, червоний шлам залив кілька угорських сіл, загинули дев'ять осіб, ще 150 постраждали. Отруйні відходи потрапили в Дунай його притоки.

Читайте також:

В Угорщині завершується будівництво дамби

Екологи: Угорська отрута загрожує українцям захворюванням на рак

Токсини з Угорщини потраплять в Україну через 8 днів

Україна допоможе Угорщині в подоланні наслідків катастрофи

ВідеоЧервоні шлаки з Угорщини можуть отруїти все Чорне море

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: