Червоний прапор над Рейхстагом встановлював українець

На Рівненщині досі живе ветеран, що встановлював червоний прапор над будівлею Рейхстагу. Він - єдиний живий учасник війни у селі.

Півстоліття в СРСР показували кадри, як червоний прапор над Рейхстагом встановлюють двоє солдат – Єгоров та Кантарія. Зйомки подавали як документальні. Насправді ж то - інсценування, зроблене вже після перемоги.

Символічна пара - росіянин і грузин - мала сподобатися Сталіну. А молдавани, білоруси, казахи, українці, які прикривали їхні спини, лишилися поза кадром і поза нагородами.

На Рівненщині живе ветеран Павло Савич, який встановлював переможний прапор над будівлею Рейхстагу.

Фото, де він з Мілітоном Кантарією та Михайлом Єгоровим  є найдорожчою згадкою про Другу Світову війну. Тоді, на початку травня сорок п’ятого, молоді розвідники і не знали, що стануть героями, втім, встановлювати прапор на купол Рейхстагу, коли ще йшли бойові дії, охочих не було.

Діставши наказ, вони таки зайшли у лігво фашистів, хоч у приміщенні ще було багато німців. Сміливців прикривав цілий взвод.

"Ми дістались до парадних дверей – і одразу в вікно. А на вулиці вже почало смеркатись, тоді вже прикріпили на купол прапор", - згадує Павло Савич.

За кілька днів після цього німці капітулювали, бойові побратими Єгоров і Кантарія стали Героями Радянського Союзу. Чому забули про нього Павло Максимович воліє не думати. Без особливих нагород, але з гордістю він повернувся у рідне село, одружився, і для односельчан залишається героєм.

З села Нобель на війну пішло 120 чоловіків, 60 загинуло на фронті. Цього року 9 травня до братської могили прийде лише Павло Максимович - єдиний живий ветеран.

Про героя-українця, що встановлював прапор над Рейхстагом, дивіться у сюжеті ТСН.

Читайте також:

У Польщі підпалили вінки на кладовищі радянських воїнів

Росіяни готові саджати тих, хто заперечує перемогу СРСР у війні

У Ризі націоналісти поклали вінок з колючого дроту біля посольства Росії

Єдиний військовий парад до Дня Перемоги в Україні відбувся в Севастополі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: