"Червоний період" військової активності РФ на кордоні України буде в серпні-вересні — Арестович

"Червоний період" військової активності РФ на кордоні України буде в серпні-вересні — Арестович

Фото: УНІАН

Путін нині зайняв пасивно-агресивну позицію, про що свідчить його нещодавнє звернення до Федеральних зборів.

Росія наразі не має жодних потуг проводити повномасштабне вторгнення до України. Втім, у серпні-вересні очікується "червоний період" активізації військ РФ на кордоні України в зв'язку з проведенням масштабних навчань.

Таку думку висловив речник української делегації у ТКГ, радник очільника Офісу президента Олексій Арестович в ефірі телеканалу "Україна 24" 21 квітня.

"Вони і так проводять навчання "Захід 2021", активна фаза яких – серпень – вересень. Вони однозначно репетирують війну проти України, але на це заплановано два роки, тому пересуванням військ вони просто насунули таку величезну інформаційну бульку: "тримайте мене семеро", "пітєрская подворотня" тощо", – сказав Арестович.

Він також акцентував увагу на низці тез з послання президента РФ Володимира Путіна до Федеральних зборів 21 квітня.

"Видно, що він (Путін. - Ред.) у пасивно-агресивній позиції. Він захищається. 95% – це внутрішній порядок денний. Він сказав безпрецедентну фразу за 20 років керування Росією – що Росія виступає за безконфліктну політику. Мій діагноз, моя особиста оцінка: Росія не має жодних потуг не те що проводити повномасштабний конфлікт, а навіть як-небудь довго витримувати гонку озброєнь", – пояснив радник української делегації в ТКГ.

За словами Арестовича, воєнної загрози не вбачається "безпосередньо протягом цього дня і до 1,5 місяця вперед", тому що в травні-червні проходить активна фаза натівських навчань і "натівські війська стратегічно розгорнуті від Балтійського моря до Балкан".

"Ніхто не атакуватиме Україну в той час, як розгорнуті бойові порядки НАТО. "Червоний період" буде наприкінці серпня – початку вересня, коли буде активна фаза російсько-білоруських навчань, тоді знову будуть перекидатися війська. А зараз вони в полі не простоять і трьох тижнів, тому що почнеться розкладання військ. Війська не можна тримати без діла в полі. Це просто створення, як росіянам здається, сильної позиції напередодні зустрічі з Байденом і спроба тиснути на нас", - зазначив він.

Новини світу: про що говорив Путін у посланні до російських федеральних зборів

Новини світу: про що говорив Путін у посланні до російських федеральних зборів

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Загострення на Донбасі: останні новини
Наступна публікація