Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Червоний" ресторан на Чернігівщині: у Прилуках пропонують пообідати в "товаристві" Сталіна та Леніна

Порушення закону про декомунізацію до візиту журналістів ніхто в цьому не вбачав.

У той час, як по всій Україні майже завершено декомунізацію, в Прилуках працює ресторан, в якому висять радянські прапори, герби, вимпели, лозунги та портрети диктаторів. За п’ять років існування закону про декомунізацію все це не зняли, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

В першу секунду губишся – чи це, бува, не музей тоталітаризму: серпи і молоти, прапори СРСР, герби колишніх радянських республік, гармошки, самовари та інші ознаки веселого життя епохи соціалізму. Радянські диктатори на будь який смак: від Леніна спочатку в дитячому віці і вже до геть дорослого – до Сталіна та, звісно ж, Хрущова. Насправді це ресторан у центрі Прилук на Чернігівщині.

Відео У Прилуках працює ресторан, який власники оздобили атрибутикою радянських часів

Обід зі Сталіним, Леніним та Хрущовим. У той час, як у всій Україні майже завершено декомунізацію, в Прилуках працює ресторан, в якому висять радянські прапори, герби, вимпели, лозунги та портрети диктаторів. Чому за 5 років існування закону про декомунізацію  все це не зняли, не прибрали та  скільки ще роботи в борців з радянським спадком – дізнавалася ТСН.  

У Прилуках працює ресторан, який власники оздобили атрибутикою радянських часів

Пояснити, чому тут так грубо порушується закон про декомунізацію, спочатку просимо офіціанта – він ігнорує прохання говорити державною мовою та відповідає російською: "Не я його придумував". Адміністраторка Євгенія пояснює, що це просто такий стиль закладу, і існує він давно: "Років, мабуть, вісім". Але з травня 2015 року офіційно вступив у силу закон про декомунізацію. За ним, такий дизайн ресторану поза законом, а покарати за нього можуть тюрмою на строк від 5 до 10 років.

Харківський активіст Вадим Поздняков пояснює, що більшість об’єктів вдалося декомунізувати, майже не лишилося Ленінів, а Сталіна вшановує лише Чернігівщина. "Загалом залишилися десь 200 обєктів, лідери це Харківська область та Одеська", - каже він. До Прилук десталінізація, почата ще в СРСР після смерті диктатора, досі не дійшла. Адміністраторка переконує – засуджувати за репресії не можна. "Мені 22 роки, я в той час не жила. Я не знаю, чесно кажучи. Те, що пишуть зараз в книжках, в історіях – її змінюють кожен рік. Нам спочатку в школі розказують одне, потім розказують інше. Так що я не знаю, кого слухати і кому вірити", - пояснила вона.

Викликані на місце поліцейські дивуються. "Вам це заважає?" - запитують вони журналістів. Згодом з’являється слідча група, всі роблять здивовані обличчя, наче й не знали про існування в місті такого закладу. Заяву обіцяють розглянути, а вже через 15 хвилин на вказаний у заяві номер телефону дзвонить людина, яка представляється адвокатом ресторану. І відмовляється пояснити, звідки в нього взявся номер. Пояснити причину дзвінка він так і не зміг, але пообіцяв, що власники обов’язково виправляться і змінять інтер’єр. А в поліції заявили, що вже відкрили кримінальне провадження.

Кореспондентка ТСН Наталя Нагорна

Залиште свій коментар

Вибір редакції