Чеських дипломатів спіймали на афері з візами для українців

Посла Чехії в Україні та генерального консула у Львові підозрюють у "телефонній афері".

Антикорупційна поліція Чехії перевіряє чеських дипломатів у Києві та Львові, яких підозрюють у незаконній видачі українцям в'їзних віз.

Об'єктом уваги детективів стали чільні представники чеської дипломатії, а саме – посол Чехії в Україні Ярослав Башта та генеральний консул у Львові Ладіслав Граділ.

Слідчих найбільше цікавить, як діяла система телефонічного замовлення віз і хто безпосередньо причетний до її запровадження.

Так, кожен дзвінок до львівського консульства коштував абоненту 310 крон (приблизно 146 гривень), а гроші йшли на рахунок приватної чеської агенції, яку, всупереч правилам, посольство вибрало без конкурсу.

Раніше системи телефонічного замовлення віз працювали на п’ятьох дипломатичних представництвах Чехії за кордоном, і всюди ними опікувалися міжнародні компанії. Виняток з невідомих причин було зроблено для України.

Тепер поліція перевіряє законність методів, до яких удавалися працівники київського посольства та львівського генерального консульства, видаючи візи громадянам України. Нагадаємо, раніше Чехія відмовилася спростити для України візовий режим.

Анонімне джерело з чеського міністерства закордонних справ повідомило, що роль київського посла Ярослава Башти у телефонічній афері є не досить зрозумілою, але львівський консул Ладіслав Граділ не міг не знати, що згадана система є системою визиску.

Чеське дипломатичне відомство заявило, що не коментуватиме візового скандалу і не пояснюватиме, з якої причини пан Граділ опинився поза штатом міністерства. Не менш скупою на інформацію виявилася і антикорупційна поліція, речник якої сказав, що вони з тактичних міркувань не оприлюднять деталей слідства.

Читайте також:

Чехія припинила видачу робочих віз українцям

Чехія не збирається спрощувати візовий режим з Україною

Генконсульство Чехії в Україні припинило видачу всіх видів віз

Щоб поїхати до Чехії, українцям доведеться надати довідку, що вони не заразні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: