ЧФ РФ озброїться сучасними фрегатами і бомбардувальниками

До 2020 року Чорноморський флот Росії отримає 18 новозбудованих кораблів, а також модернізовану авіацію.

Представники Головного штабу Військово-морського флоту РФ заявили, що до 2020 року корабельний склад Чорноморського флоту Росії поповниться новими кораблями і модернізованими бомбардувальниками.

"Згідно з Державною програмою озброєння на період 2011-2020 років, Чорноморський флот Росії отримає 18 новозбудованих кораблів, зокрема шість фрегатів проекту 22350, шість дизельних підводних човнів 677-го проекту і два великі десантні кораблі проекту 11711", - сказав представник відомства.

Окрім іншого, до 2016 року морська авіація ЧФ отримає модернізовані бомбардувальники Су-24М замість застарілих зразків цієї машини, а замість літаків-амфібій Бе-12 - сучасніші протичовнові літаки Іл-38.

"На сьогодні термін експлуатації більшості кораблів ЧФ РФ перевищив 35-річний рубіж, і до 2015 року, коли на флот почнуть надходити перші кораблі, майже увесь склад флоту потребуватиме заміни", - повідомляє джерело в головному штабі ВМФ.

Крім того, до цього ж терміну, протичовнові літаки морської авіації ЧФ, які вже нині переступили 40-річний рубіж, підлягатимуть списанню по ресурсу.

Раніше повідомлялося, що корабельний склад ЧФ планується поповнити двома сторожовими кораблями Балтфлота проекту 11540 "Безстрашний" і "Ярослав Мудрий". Крім того, для ЧФ призначаються фрегат проекту 22350 "Адмірал Касатонов", дизельний підводний човен проекту 677 "Севастополь", малий ракетний корабель проекту 21631 і корвет проекту 20380 "Моторний".

"На ЧФ планується поставити чотири-шість корветів охорони водного району і групу з чотирьох-шести дизель-електричних підводних човнів, перший з яких будуватиметься на Адміралтейських верфях", - заявив президент Об'єднаної суднобудівельної корпорації Роман Троценко.

Корабельний склад Чорноморського флоту в Севастополі налічує менше 40 одиниць, зокрема ракетний крейсер "Москва", два підводні човни, два великі протичовнові кораблі, три сторожові, а також малі ракетні, десантні, розвідувальні кораблі, морські тральщики і рятувальні судна. Термін служби більшості перевищує 30-40 років.

Досі у строю рятувальне судно "Комуна", якому в 2013 році виконається 100 років.

У бойовому складі ЧФ є 43-й окремий морський штурмовий авіаполк з фронтовими бомбардувальниками Су-24 і розвідниками Су-24МР на аеродромі Гвардійський, а також 917-й окремий змішаний авіаполк з Бе-12, військово-транспортними літаками Ан-2, Ан-12, Ан-26 і транспортними вертольотами Мі-8 на аеродромі в Качі. Там само базується 25-й окремий протичовновий вертолітний полк з корабельними Но-27, морські Мі-14 і Мі-8. Всього морська авіація ЧФ має в розпорядженні приблизно 35 літаків і 20 вертольотів.

Як відомо, Росія і Україна найближчим часом підпишуть нормативно-правовий документ про заміну озброєнь, військової техніки і корабельного складу Чорноморського флоту РФ. Відповідно до укладених двосторонніх договорів і угод про базування російського флоту в Криму, таке переозброєння є можливим виключно за згоди України.

Читайте також:

Україна дала добро на переозброєння ЧФ РФ

Російський адмірал: ЧФ РФ має залишитись в Криму назавжди

Янукович запропонував ЧФ РФ українські бази

Чорноморський флот Росії щорічно отримуватиме новітні фрегати

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: