ЧФ Росії заявив, що законно возить ракети по Севастополю

У ЧФ РФ поскаржилися на українських ДАІшників, які затримали російський вантаж ракет у Севастополі.

Затримання співробітниками ДАІ автомобілів Чорноморського флоту Росії з вантажем ракет в Севастополі є абсолютно протиправними, адже ЧФ РФ має право на перевезення таких вантажів територією міста.

Про це заявили у службі інформації та громадських зв'язків ЧФ РФ. "Командування ЧФ розглядає даний факт як неповагу статусу військових формувань Чорноморського флоту Росії і недружній крок, направлений на погіршення російсько-українських відносин", - сказав представник флоту.

Він повідомив, що на місце затримання автотранспорту виїжджав помічник командуючого ЧФ із правової роботи, начальник юридичної служби флоту, полковник юстиції Іван Зровка.

"За його оцінкою, дії співробітників ДАІ і СБУ абсолютно протиправні не тільки з точку зору міжнародних угод, але і внутрішнього українського законодавства, зокрема, закону України про дорожній рух, що передбачає чіткий перелік необхідних документів для переміщення подібних вантажів", - повідомив представник ЧФ.

Він зазначив, що водії двох затриманих флотських автомобілів "були допущені до даного виду робіт і мали на руках усі відповідні дозвільні документи, що регламентують переміщення подібних вантажів".

"Співробітники ДАІ, не висуваючи претензій щодо порушень правил дорожнього руху, вилучили дозвільні документи на переміщення флотського вантажу, мотивуючи це вказівками начальника УМВС України в Севастополі генерал-майора Валерія Пєтухова, який як з'ясувалося надалі, скасував виданий раніше начальником ДАІ Севастополя дозвіл на переміщення вантажу", - також наголосив представник флоту.

Він зазначив, що начальник юридичної служби флоту "в чергове роз'яснив представникам силових структур України, що у згідно з статтею 15 (пункт 5) угоди про статус ЧФ узгодженню з органами влади України підлягають пересування тільки військових формувань (з'єднань і частин флоту)".

"Пересування одиночного автотранспорту флоту не підпадають під дію даної статті. Цей порядок діє з моменту підписання в 1997 році угод по ЧФ, і сторонами не переглядався", - сказав представник ЧФ.

Крім того, за його словами, "увага співробітників ДАІ та СБУ була звернено на ту обставину, що дозвільні документи на перевезення вантажу були вилучені без дотримання відповідних процесуальних норм".

"Служба інформації і громадських зв'язків Чорноморського флоту уповноважена заявити, що всі отримані Чорноморським флотом дозволи на перевезення вантажу були анульовані вже після початку його переміщення", - додав представник російського флоту.

Нагадаємо, напередодні українські правоохоронці зупинили в Севастополі вантажівку ЧФ РФ, яка везла в арсенал протикорабельні ракети.

За цей рік це був вже п'ятий випадок, коли українська сторона зупинила колонну російської техніки, мотивуючи це тим, що перевезення навіть одиночних вантажів без узгодження з українською стороною заборонено.

Востаннє інцидент із затриманням російської техніки стався у Севастополі наприкінці жовтня. ДАІ затримала два бронетранспортери Чорноморського флоту Росії через недотримання правил дорожнього руху.

Читайте також:

У Севастополі знову затримано вантажівку з російськими ракетами

У Севастополі затримали російські броньовики

Український адмірал вимагає конфіскувати у ЧФ РФ машини з ракетами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: