Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Чи безпечно їхати відпочивати на Азовське море та чи справді там купаються під канонаду військових

Українські військові пояснили, чому на три місяці оголосили військові навчання.

"Не запливати за буйки! У морі стріляють!", - так бомбили мізки тих, хто зібрався відпочити на Азові, російська, а за нею і проросійська преса в Україні, лякаючи навчаннями українських Збройних сил. І не згадуючи, звичайно, що нещодавно свої стрільби оголошували росіяни.

Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.Тиждень.

Що щось таке там відбувається, курортники відчули вже й самі. Бо на початку червня пронісся український винищувач над одним із пляжів на Запоріжжі.

У море тим часом вийшли бойові кораблі. І військові наперед показали карту районів, які просять закрити задля безпеки від 1 червня до 1 вересня.

Біля узбережжя – ніяких мазутних плям. А з-за далекого горизонту – задуває геть не "стріляним" порохом, а солонуватим азовським бризом. Такі картини – в Бердянську та за 90 кілометрів від нього в Маріуполі. На пляжах, щоправда, поки що здебільшого місцеві. За них, за себе й за усю курортну ситуацію звітує рибалка тітка Люда:

"Тиша і спокій. Нічого ми не чуємо. Жодних пострілів".

Пострілів звідси й справді не чути. Але, подалі від берега, ще минулого тижня кулеметні черги хвилювали море та інформаційний простір. Це - українські військові моряки й прикордонники влаштували бойове злагодження. Піднялася навіть авіація.

Та ось маневри ці – виявляється, фактично вимушена відповідь окупанту. Гібридна війна із суші вийшла у відкриті води Чорного й тепер Азовського морів. І є небезпека, що море збираються... вкрасти. Як би дивно це не звучало. Спочатку його частково заблокували: росіяни оголосили військові навчання і закриту зону на 2 тисячі квадратних кілометрів. Ніяких навчань по суті не було, але був удар по українських торгових шляхах. Порти Бердянська та Маріуполя позбавили вантажних суден.

"Обмеження руху торговельних суден, риболовецьких суден. Їх затримка та зупинення. Все це є провокаційні дії з боку росіян", - говорить капітан другого рангу Маріупольського загону морської охорони ДПС Артем Поляков.

Україні потрібна була дзеркальна відповідь. Така, щоб і море не втратити, і пляжі від чужого флоту вберегти. Тож Україна оголосила справжні бойові навчання. Через це українські ВМС обмежують рух для цивільних суден. Воно діятиме все літо. Ділянки - із заходу від Маріуполя, поблизу Широкиного, Білосарайської коси та поблизу Бердянська.

ВідеоВ Азовському морі оголосили військові навчання, аби не втратити частину акваторії

"Не запливати за буйки! У морі стріляють!" – такими новинами вибухнула російська, а за нею і проросійська преса в Україні, лякаючи навчаннями українських Збройних сил без спогадів про оголошення власних навчань. ТСН.Тиждень вирушила до Азовського моря, аби перевірити, чи справді туристи купаються під канонаду.

В Азовському морі оголосили військові навчання, аби не втратити частину акваторії

Стратегічні з моря і курортні із суходолу, ці території тепер - під охороною військових. Тож російські медіа та їхні відгалудження в Україні заговорили про можливий зрив відпочинкового сезону. Лякають звичними заголовками: "За буйки не заплывать - стреляют".

Та саме для того і пильнують, аби берег Приазов’я відпочивав у безпеці - заспокоюють морські охоронці. Знімальна група ТСН разом із морськими охоронцями проінспектували всю берегову смугу - від Маріуполя до Мелекиного й Бердянська. Із води та із суші. Багато місцевих кажуть, що про військові навчання та перекриття морських шляхів кораблям узагалі не знають. А, отже, кажуть, - нічому лякатися. Як і не варто починати, переконує мер Бердянська Володимир Чепурний:

"Бердянськ закритий з моря. А з суші – у нас велика безпека".

Цьогоріч він очікує в місто не менше двох мільйонів туристів.

"Приїжджати до міста Бердянська не тільки безпечно, але й потрібно", - говорить начальник Бердянського відділу поліції Олег Фомічов.

За спокоєм, пояснює, стежитимуть посилені загони правоохоронців, Нацгвардії та спецбатальйону. Уже навіть працюють копи на мотоциклах.

Тим часом курортні береги азовської акваторії омиває вже тепленька вода. Післяштормовий вітер ущух минулого тижня. Пляжі, приміром, Бердянської коси - такої тут популярної серед приїжджих - починають ніжити своїх перших гостей. Невдовзі сюди хлине ціле цунамі з прихильників бюджетного морського релаксу. Ну, а щоб там, з-за горизонту, геополітичні шторми не хвилювали українського курортника, тут уже ретельно стежать із катерів.

Андрій Орляк

Залиште свій коментар

Вибір редакції