Чи давав Березовський гроші на Ющенка?

Третьякова і Жванію визивають до Вищого суду Англії та Уельсу, аби розібратися, чи фінансував Березовський кампанію Ющенка на виборах 2004 року.

Борис Березовський (Фото: flickr.com)
Борис Березовський звернувся до суду з вимогою до Д.Жванії і О.Третьякова відзвітувати про використання наданих їм 22,850 млн. доларів США “на розвиток демократії в Україні”. (Фото: flickr.com)
Олександра Третьякова та Давида Жванію викликають 5 вересня 2007 року на 15:00 до Шевченківського районного суду м. Києва для вручення судового виклику Вищого суду Англії та Уельсу.

Як повідомили у прес-службі Міністерства юстиції України, вказаний запит було надіслано Вищим судом Англії та Уельсу до Міністерства юстиції України. Він містить примірник матеріалів позовної заяви у справі за позовом Бориса Березовського, „Bawyer Consultants Limited”, “Kayley Investments N.V.”, “Jolet Trading Limited” до Д.Жванії, О.Третьякова, “Elgrade Limited”, “Goldstar Agency Limited” стосовно використання коштів у сумі 22,85 млн. доларів США.

Як зазначається в повідомленні, судовий виклик громадянам України надіслано українському Мін’юсту на підставі Гаазької Конвенції 1965 року про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах. Відповідно до Закону про приєднання України до Конвенції (набула чинності для України з 1 грудня 2001 року), український Мін’юст та його територіальні підрозділи є органами, компетентними складати підтвердження про вручення документів на підставі цієї Конвенції.

Керуючись положеннями Конвенції, Міністерство юстиції передало судові документи до Головного управління юстиції у м. Києві, яке вжило заходів для встановлення точних адрес проживання одержувачів і направило за цими адресами офіційні запрошення для отримання документів.

Проте, повідомляє прес-служба Мін’юсту, враховуючи, що ані запрошувані особи, ані їхні представники для одержання документів не з’явилися, доручення британського суду було передано до Шевченківського районного суду м. Києва для вручення у порядку, встановленому Цивільно-процесуальним кодексом України.

Оскільки на виклики суду зазначені особи також не з’являлися і не реагували, 31 серпня 2007 року у газеті „Урядовий кур’єр” судом було розміщено повідомлення із запрошенням О.Третьякову та Д.Жванії з’явитися до суду 5 вересня для одержання британських судових документів. (Згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 29.12.2006 № 678-р «Урядовий кур’єр» є друкованим засобом масової інформації загальнодержавного розповсюдження, в якому у 2007 році розміщуються оголошення про виклик до суду відповідачів, третіх осіб та свідків).

У разі, якщо зазначені громадяни не з’являться до Шевченківського районного суду м. Києва і не одержать документи у встановлений судом строк, доручення разом із документами, відповідно до Конвенції, будуть повернуті, а адресати вважатимуться повідомленими про документи і про справу відповідно до положень Цивільно-процесуального кодексу України.

Нагадаємо, у вересні 2005 року після звинувачень у фінансуванні російським бізнесменом Борисом Березовським президентської виборчої кампанії Віктора Ющенка, глава держави заявив, що не одержував грошей від Б.Березовського або з будь-яких інших іноземних джерел. Народні депутати Давид Жванія і Олександр Третьяков, фірмам котрих, як стверджував Б.Березовський, було переказано ці кошти, також спростували ці звинувачення.

У квітні 2006 року Б.Березовський звернувся до суду з вимогою до Д.Жванії і О.Третьякова відзвітувати про використання наданих їм 22,850 млн. доларів США “на розвиток демократії в Україні”.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: