Чи готова Україна до зими?

Комунальники заявляють про те, що Україна майже готова до зимового сезону. Втім, залишаються проблеми з постачанням тепла.

Володимир Рибак
УНІАН
Володимир Рибак контролює підготовку України до зими.
Комунальне господарство встигли підготувати до зими майже по всій Україні, але тепла, в багатьох місцях досі не дочекалися. 

За оцінками урядовців, цього року, комунальники підготувалися до зими набагато краще, ніж торік. Але не в усіх областях змогли перевірити опалювальну систему до 15 жовтня, як того вимагають нормативи. 

За словами віце-прем'єр-міністра Володимира Рибака, критична ситуація на Закарпатті. Там взагалі не включали батареї: ані в помешканнях, ані в школах, ані в лікарнях. Не набагато краще на Дніпропетровщині, Харківщині, Кіровоградщині та Запоріжжі. 

Обласні керівники виправдовуються застарілим обладнанням, неплатежами населення і боргами перед "Нафтогазом України". Дехто пояснює зволікання з підключенням опалювальної системи теплою погодою. 

Натомість, Гідрометцентр обіцяє вже на вихідні суттєве зниження температури.

Проблеми залишаються

Переважно опалювальний сезон розпочався тільки на чиновницьких паперах.

Типова картина у більшості українських міст, та й самій столиці - холод у квартирах, і несподівані розкопки на місці аварій тепломереж.

У Миколаєві мерзнуть навіть діти в більшості дитячих садочків. Миколаєва в переліку міст, які не готові до опалювального сезону, не було. Однак, попри заяви про офіційний його початок, у квартирах холодно. Мерзнуть навіть діти в більшості дитячих садочків.

Заявки на опалення всі заклади подали кілька тижнів тому, внутрішні комунікації підготували та перевірили заздалегідь. Утім, батареї й досі холодні. Зимно і в квартирах городян.

Розпломбовувати котельні почали лише в переддень опалювального сезону. А незадовго до цього, уже традиційно, почали розкопувати проблемні ділянки тепломереж.

Тепловики виправдовуються, кажуть, в усьому винні, бюрократичні процедури. Котельні перевірили в середині вересня. Тоді ж отримали очікувані ще з травня труби для теплотрас. Завершити розпочаті роботи вдасться лише наприкінці жовтня.

Міністерство житлово-комунального господарства вказує на незадовільну підготовку до опалювального сезону 4 областей.

Про це на селекторній нараді сказав міністр ЖКГ Олександр Попов.

"Деякі регіони мають низький рівень проплат, і сьогодні найгірші ситуації в Закарпатській, Дніпропетровській, Харківській і Кіровоградській областях", - сказав він.

Попов зазначив, що найгірша з перерахованих областей з розрахунками за газ справа у Закарпатській області, де рівень розрахунків за газ становить порядку 57%.

"Для того щоб розрахуватися за газ повинна запрацювати система, тобто економіка підприємств, робота з населенням, щоб не було дебіторської заборгованості", - сказав міністр.

Зокрема, Попов повідомив, що є регіони, де дуже великі суми заборгованості припадають на комерційні структури, при цьому їхнє погашення дає змогу істотно погасити борги за газ у цілому по регіоні.

Він також повідомив, що підписано договори про поставки газу з НАК "Газ України".

У свою чергу, представник "Газу України" зазначив, що станом на сьогодні у регіонах з підприємствами укладено 70% договорів про поставки газу.

Попів повідомив, що до зими заготовлено 563 282,9 тонн вугілля, запаси ж рідкого палива становлять 16 587,4 тонн.

10 жовтня Кабінет Міністрів відзначив незадовільну підготовку до опалювального сезону в Кіровоградській, Тернопільській, Волинській, Запорізькій, Вінницькій і Івано-Франківській областях.

Прем'єр-міністр Віктор Янукович має намір запропонувати Президентові Вікторові Ющенку звільнити керівництво обласних державних адміністрацій, що допустили найбільшу заборгованість із платежів за спожитий газ.

3 жовтня прем'єр-міністр Віктор Янукович доручив першому віце-прем'єрові Миколі Азарову виділити з резервного фонду державного бюджету кошти на допомогу регіонам для підготовки до опалювального сезону.

Опалювальний сезон в Україні починається, як правило, 15 жовтня й триває до 15 квітня.

ВідеоУкраїна готова до зими

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: