Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Чи легко буде тайським дітям здійснити занурення у печері: ТСН провела експеримент

На перше в житті підводне плавання зголосився один із журналістів.

Чи можливо недосвідченим підліткам пропливти під водою понад два кілометри? Аби з’ясувати шанси застряглих у печері в Таїланді дітей, журналісти без досвіду занурення вирішили спробувати свої сили в підводному плаванні, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Ми наважились провести власний експеримент, аби дізнатися, наскільки складно людині, яка жодного разу не пірнала з аквалангом, опанувати себе на глибині. Для цього було обрано озеро під Києвом і залучені для допомоги професійні дайвери Михайло і Костянтин. Вони одразу пояснюють, що легко не буде. "Буде лячно, ти не розумієш, де небо, де земля", - пояснюють знавці.

ВідеоПідводний експеримент. ТСН перевірила, чи можуть недосвідчені підлітки пропливти під водою понад два кілометри

ТСН вирішила особисто перевірити, чи взагалі можливо недосвідченим підліткам пропливти під водою понад два кілометри. Професійні дайвери і знімальна група виїхали на озеро. Скільки часу під водою зміг пробути журналіст ТСН, який надів акваланг уперше в житті - дивіться у сюжеті.

Підводний експеримент. ТСН перевірила, чи можуть недосвідчені підлітки пропливти під водою понад два кілометри

Одягання в спеціальний костюм, вступний інструктаж з роз'ясненням основних правил безпеки, наплічник із обладнанням – і нарешті занурення. Перший спуск був невдалий – у маску потрапила вода. Другий також, бо від перепаду тиску на глибині починають боліти вуха, а з голови вилітає весь інструктаж. Нарешті з третьої спроби вдалося проплисти на глибині 5 метрів – із постійними підказками інструктора і та відчуттям дезорієнтованості без компаса. Через 34 хвилини під водою запас повітря скінчився.

Дайвери підрахували, що тайським дітям, аби вибратися з пастки, потрібно щонайменше шість годин. І це за умови наявності повітря та відсутності паніки. Для того, щоб дитина опанувала в печері, де немає світла, техніку занурення, необхідні десятки годин тренувань. Єдиний вихід для тайських дітей, на думку наших тренерів – задіяти інший тип спорядження, яке допомагатиме довше дихати, а дитину упродовж усього шляху тягнутиме рятівник.

Кореспондент ТСН Антон Страшко

Залиште свій коментар

Вибір редакції