Чи можна об'єднати меморіали?

ОУН-УПА не проти встановлювати спільні меморіали вояків УПА та радянських солдатів. Втім, до примирення між цими сторонами ще далеко.

Меморіал вояків УПА у Львові
УНІАН
Меморіал вояків УПА на Личаківському кладовищі Львова.
Всеукраїнське братство ОУН-УПА позитивно оцінює створення спільних меморіалів радянським солдатам і воякам УПА, але вважає, що до примирення між двома сторонами ще далеко. 

Про це сьогодні повідомив на прес-конференції в Івано-Франківську заступник голови Всеукраїнського братства ОУН-УПА Фотій Володимирський, відповідаючи на запитання журналістів. 

"Ми не маємо нічого проти щодо створення таких меморіалів, - наголосив він. – Радянські рядові солдати воювали за Отєчество”.

Однак, підкреслив Володимирський, "примирення не буде доти, доки держава не визнає УПА учасником визвольної війни. Крапка".
 
За словами Володимирського, “ми не маємо претензій до фронтовиків. Ми ніколи не примиримося із ветеранами НКВД, партійцями, слідчими, начальниками тюрем тих часів, тими, хто катував як вояків УПА, так і мирних жителів".

У неділю, 2 вересня на Івано-Франківщині в селі Крихітці відкрили перший в Україні спільний меморіал радянських солдатів та вояків ОУН-УПА. Після цього такі ж меморіали відкрили в Рожнятівському та Городенківському районах Прикарпаття.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: