Чи можна пити алкоголь, мочити руку і займатися спортом після вакцинації: українцям пояснили, як поводитися після щеплення

Чи можна пити алкоголь, мочити руку і займатися спортом після вакцинації: українцям пояснили, як поводитися після щеплення

Фото: Associated Press

Після вакцинації від коронавірусу приймати душ чи ванну та мочити місце щеплення не заборонено.

Вакцинація від коронавірусу в Україні набирає обертів, а разом із нею в населення збільшується кількість запитань щодо процедури. Щоб уникнути поширенню фейків, у Міністерстві охорони здоров'я відповіли на популярні запитання українців щодо імунізації.

Про це йдеться на сторінці МОЗ у Facebook.

Так, зауважується, що часто людям, які хочуть щепитися від COVID-19 сімейний лікар радить здати загальний аналіз крові та сечі, D-димер та тест на антитіла до коронавірусу, але у МОЗ наголошують, що жодних аналізів перед вакцинацією здавати не потрібно. Винятком можуть бути тільки ті ситуації, коли є істотні підстави. Також не потрібно робити ПЛР-тест чи аналіз на антитіла до коронавірусу перед чи після щеплення.

Щодо сумісності алкоголю і вакцинації, то у МОЗ кажуть, що наразі немає підстав вважати, що вживання міцних напоїв впливає на ефективність щеплення від коронавірусу. Водночас надмірні дози алкоголю пригнічують імунітет, що може послабити імунну відповідь на вакцину. Утім слід пам'ятати, що зловживання алкоголем шкодить здоров'ю.

Стосовно харчування, то його режим жодним чином не повинен бути перешкодою для вакцинації. Втім, варто брати до уваги, що в деяких людей жирна їжа може бути причиною болю у животі, нудоти чи блювання, що призведе до порушення самопочуття у післявакцинальний період.

Також суспільством ширяться різні чутки, щодо того, чи можна мочити місце щеплення. У МОЗ пояснюють, що приймати душ чи ванну після вакцинації та мочити місце щеплення не заборонено. Але місце щеплення не можна терти, щоб уникнути зайвого подразнення.

Оскільки зараз сезон літніх відпусток у розпалі, то більшість запитують, чи можна подорожувати літаком після вакцинації. У Міністерстві охорони здоров'я зазначають, що це не заборонено і вони не бачать підстав для занепокоєння, що щеплення може якось викликати тромбози під час авіаперельотів. 

Крім того, після вакцинації можна займатися спортом, якщо немає сильної реакції організму на щеплення. Утім, потрібно пам'ятати, що надмірні навантаження шкодять організму.

Нагадаємо, учені з університету Вашингтона в Сент-Луїсі у новому дослідженні з'ясували, які вакцини можуть роками захищати від коронавірусу. Детально про це читайте тут.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Яка ситуація з COVID-19 і вакцинацією зараз в Україні – міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко

Яка ситуація з COVID-19 і вакцинацією зараз в Україні – міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація