Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Чи можуть у метро обчистити банківську картку? ТСН дослідила чутки про новітній спосіб шахрайства

Розмови про безконтактне зчитування фінансової інформації збурили інтернет.

Користувачі соцмереж завзято обговорюють новий спосіб грабунку, коли шахраї знімають гроші з карток на відстані. В інтернеті можна прочитати про загрозу лишитись без копійки на банківському рахунку просто в громадському транспорті чи на вулиці, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Зняти гроші з картки шахраї нібито можуть за допомогою термінала – фото чоловіка з увімкненим терміналом у вагоні метро й сколихнуло юзерів. Одні кажуть, що аферист у години пік у натовпі притискає пристрій до сумок інших пасажирів та безконтактно знімає дозволену банком суму. Інші з цих гіпотез глузують.

ВідеоКористувачів нажахав новий спосіб викрадення грошей з карток на відстані

У соцмережах завзято обговорюють новий спосіб грабунку на відстані у громадському транспорті в годину пік. Правоохоронці твердять, що про такі випадки чули, втім, жоден з потерпілих, до них ще не звертався.

Користувачів нажахав новий спосіб викрадення грошей з карток на відстані

У кіберполіції розповідають, що із заявами про дивне зняття грошей до них не зверталися, втім такий спосіб шахрайства існує не лише в Україні, тому вони навіть мають підозрюваних. "Вчинення таких злочинів більш розповсюджене на території Європи. Відомо про такі випадки і спільно із європейськими колегами документується одна із груп", - розповіла речник департаменту Юлія Квітко.

Експерт у банківській сфері цьому не вірить. "За будь-який підтверджений випадок я особисто готовий дати 25 тисяч гривень", - обіцяє керівник міжбанківської асоціації членів платіжних систем Олександр Карпов. Він пояснює, що серед усіх карток, що їх мають українці, безконтактних лише 7%, і виявити у натовпі, в кого і куди схований гаманець із такою карткою складно, а для зв’язку із терміналом потрібна мінімальна відстань. "Максимум 5 сантиметрів, щоби інформацію зчитати. В Україні не було, у світі не було. Це можливість, яка не підтверджена практикою", - твердить Карпов.

До того ж, за його словами, прив’язати пристрій до рахунку фізичної особи неможливо. Якщо ж за злочинний промисел візьметься підприємець, його рахунок банк умить заблокує, бо проходження лише безконтактних операцій одразу потрапить у моніторинг і вони будуть зупинені протягом лічених годин. Тому експерт називає чутки про нове шахрайство інформаційною бомбою, яку запустили в Росії ще два роки тому – і журналісти дійсно знайшли першоджерело обговорюваної фотографії. Світлина справді зроблена у московському метрополітені, а користувачі ще тоді припустили, що це не винахідливий шахрай, а звичайний кур'єр.  

Кореспондент ТСН Антон Страшко

Залиште свій коментар

Вибір редакції