Чи повернеться Крим: українці висловились щодо деокпуації півострова

Найбільш песимістичні настрої щодо повернення півострова до складу України панують у східних областях

Російська Федерація анексувала Крим два роки тому. За цей час думки громадян щодо повернення півострова до складу України розділилися  майже навпіл. Про це свідчать дані опитування, яке було проведено компанією "Социс" на замовлення телеканалу "1+1".

Так, 48,9% опитаних українців вважають, що Крим все ж повернеться до складу України, в той час як 45,5% не вірять у відновлення контролю України над півостровом. Ще 5,6% не визначилися із відповіддю.

Зокрема, найбільш оптимістичні настрої щодо повернення Криму панують у західних (65,8%), центральних (51,9%) та північних (51,9%) регіонах країни.

При цьому, більшість людей, які вважають, що півострів ніколи не стане українським, проживають у східних областях – 63,3%.

Як переконують експерти "Майдану закордонних справ", таку різницю можна пояснити більшою кількістю прихильників "русского мира" саме на Сході України, тривалим пануванням на цих територіях проросійсько налаштованої "Партії регіонів", а також мовними та етнічними особливостями. В той час, як на Західній Україні патріотизм серед населення перебуває на вищому рівні.

Що ж стосується термінів повернення анексованого Криму до складу України, то 27,5% вважають, що цього варто очікувати через 5 років і більше, ще 13,7% очікують, що півострів стане знову українським після 3,5 років. Ще 7,7% сподіваються, що Крим повернеться до складу України в найближчі 1-2 роки.

Відтак, оптимісти, які вважають, що півострів знову стане українським мінімум через 1-3 роки, а максимум через 5 років мешкають у західних регіонах країни. Протилежна ситуація у східних областях.

При цьому, згідно із отриманими результатами, населення міст все ж менше вірить у повернення Криму до складу України, ніж мешканці сіл та селищ міського типу. Оптимістичність сільського населення щодо відновлення українською владою контролю на півострові можна пояснити меншою проінформованістю та відсутністю доступу до Інтернету.

Нагадаємо, що анексований Росією Крим у рейтингу свободи преси потрапив до категорії "Найгірші серед найгірших". У цьому рейтингу вказані країни та території, де свободи преси взагалі немає, а ЗМІ зазнають утисків. Так, півострів розташувався у рейтингу поряд із Еритреєю та Узбекистаном. Згідно із рейтингом, гірша ситуація із свободою преси лише у Туркменістані та Північній Кореї. Більш вільні, ніж кримські, ЗМІ у Сирії та на Кубі.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: