Чи варто цілувати ікони та обмежувати богослужіння: ПЦУ дала поради вірянам через пандемію COVID-19

Чи варто цілувати ікони та обмежувати богослужіння: ПЦУ дала поради вірянам через пандемію COVID-19

Фото: УНІАН

Церковники радять використовувати для запивки після прийняття Причастя одноразові стакани.

У Православній церкві України на тлі пандемії нової коронавірусної інфекції розповіли, яких заходів має вживати церква в такій ситуації.

Про це повідомляє пресслужба ПЦУ.

Як зазначається, у помісних церквах, які раніше зіткнулися з викликом епідемії, було рекомендовано вживати низку заходів, зокрема:

  • посилити заходи протиепідемічної безпеки у храмах, використовувати засоби дезінфекції, зокрема для підтримання чистоти ікон та інших святинь;
  • на час пандемії, а особливо у разі наявності підвищеної небезпеки у конкретних місцевостях, достатнім виявом шанування святинь (Хреста, ікон, святих мощей) може бути поклоніння/поклон перед ними, без цілування;
  • зазначене також може застосовуватися до особистих вітань та вияву пошани між членами церкви, зокрема між священнослужителями і мирянами під час подання благословення;
  • тимчасово не переносити святині (святі мощі, шановані ікони) з місць їхнього постійного збереження;
  • використання для запивки після прийняття Причастя одноразових стаканів або споживання лише антидору.

Як зазначається, у разі застосування цих рекомендацій немає обґрунтованих підстав вживати узагальнене обмеження на проведення регулярних богослужінь.

Як відомо, мер Києва Віталій Кличко оголосив, що із 12 березня через коронавірус у столиці запроваджують план протиепідемічних заходів та обмежень, що діятимуть попередньо до кінця березня.

На карантин закриваються дитячі садки та школи. Крім того, буде обмежено проведення масових заходів. Це стосується і концертів, конференцій, кіносеансів та інших заходів. Закритими будуть і розважальні центри та розважальні зони в шопінг-молах. Наразі у Києві на грип та ОРВІ захворіло: дітей– 9 144 (зростання на 3,9%), дорослих – 5 055 осіб (зростання на 2,1%). До медичних закладів шпиталізовано 267 осіб, із них 207 – діти.

Пізніше, Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю.  Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів.

В Україні 3 березня зафіксували перший та поки єдиний випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Зараз чоловік перебуває у лікарні.

Коронавірус в Україні

Коронавірус в Україні

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація